Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spojování AVI souborů

Neznáte nějaký freeware na spojování avi videí bez dekomprimace a opětovné komprimace? Kdysi, snad ještě na Win98, jsem takový malý prográmek měl, ale dnes po podobně šikovné utilitě pátrám bezvýsledně.

Napr. tusim avidemux. Subor - pridat dalsi a nastavis si video aj audio na stream copy. Ale musi to video mat uplne stejne parametre aj kodek, inac sa to musi rekompresovat.
(ale nerobim take akcie neviem naco by to malo byt dobre, takze bez zaruky)

Tak VirtualDub video neotevřel, protože "Couldn´t locate decompressor for format H264(unknown)". Možná bych ho mohl zkusit někde pohledat(i když píše že chce dekomprimovat, což je pro mě nežádoucí), ale napřed zkusím ještě ten avidemux.

Je to záznam z dohledových kamer, který je rozkouskovaný na časové úseky, kdy se v záběru něco dělo. Videa jsou samozřejmě ve stejném formátu a není v nich ani zvuková stopa.

Avidemux funguje a pro mé potřeby asi stačí, i když by bylo lepší než přidávat postupně jednotlivé soubory, moci je vybrat všechny naráz. Ale potřebuji to jen občas. Kdybych to musel dělat častěji, tak bych se asi snažil automatizovat a sáhnul spíše k tomu ffmpeg v příkazovém řádku(pokud jde zadat maska a nemusí se vypisovat všechny jednotlivé soubory).

Ještě jsem se při hledání dočetl a upozornil mě na to i Avidemux, že ukládat H.264 v avi není dobrá volba. Nevíte proč? V rekordéru jsou soubory uložené ve formátu .dav, které asi v něčem jiném těžko přehraju a výrobce poskytuje program ke konverzi právě jen na .avi

http://forum.doom9.org/archive/index.php/t-143613. html

h264 AVC in AVI is a bad thing.The main reason it's bad is because:

1. H.264 in AVI requires some hacks.
2. Not all players support these hacks.
3. All players which do support these hacks will support better containers, like MKV and MP4. Thus, the subset of players which support H.264 in a proper container is a strict superset of those which support it in AVI.
4. No known hardware player supports H.264 in AVI (AFAIK).

v tom avidemuxe to mozes imho ulozit aj do ineho kontajnera janeviem mkv tam neni na vyber?

výrobce poskytuje program ke konverzi

ktory asi urobil nejaky indocinan a ten ma vsetko na haku, alebo to bola poziadavka nejakeho veduceho ktory nema o tom ani ponatia, a preto o tom rozhoduje
(a imho to tool nerekoduje, len hodi data do avi kontajnera, tak preto vznikne h264 v avi :)

Pokud v tom tedy není nic jiného, tak tohle mě moc netíží. Zatím jsem ta .avi videa přehrál všude.
Jde to uložit i do jiných formátů, ale .avi je pro všechny takový nejznámější a také bych se rád vyhnul jakémukoli rekódování. Jednak to dlouho trvá a výsledný soubor je navíc podstatně větší. Nejsem zběhlý v oblasti digitálního videa, takže radši věci nechávám v té podobě, v jaké fungují.

Kamerový systém je Dahua a tu utilitu("dhavi.exe") jsem kdysi stáhnul z oficiálních stránek.

Každopádně nalezené řešení mi vyhovuje. Díky

"Jde to uložit i do jiných formátů, ale .avi je pro všechny takový nejznámější ..."

AVI je kontajmer (obalka, nakupna tazka).
V subore x.avi moze byt pouzite mnozstvo kodekov videa + mnozstvo kodovania audia.

"Zatím jsem ta .avi videa přehrál všude" to moze byt len nahoda, ze v subore "avi" bolo ulozene video (+zvuk), v kodeku, ktore danemu prehravacu vyhovovalo.
Urcite to neplati vseobecne.

Zacal by som tym, ze si upresnim zdrojove video: napr: programom "MediaInfo"
MediaInfo
alebo programom "GSpot"
gspot

"bych se rád vyhnul jakémukoli rekódování. Jednak to dlouho trvá a výsledný soubor je navíc podstatně větší"
To je len neznalostou povodneho videa (kodeku) a nastavenie vystupu na uplne iny kodek.

Ked zistis aky kodek bol pouzity na zdrojovom videu (odkaz hore) a na vystupe pouzijes tie iste paramerte, neni dvovod k "jakémukoli rekódování"

P.S. pretoze si doteraz neuviedol, aky kodek je pouzity v "zdrojaky", tak len vseobecne upozornenie.
Niektore VideoEditory na na urcitom kodeku umoznuju strih, len na "klucovych" snimkach.