Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Acer Aspire E15 - Security boot fail

Zdravím. Kamarádka se pokusila dnes zapnout PC a nezapne se, píše to Security boot fail, poté tam naskočí Boot manager a neví co dále. Neví někdo co s tím ? Je v zahraničí takže reklamace a podobně teď nepůjde

Nabootovat live linux z USB sticku a nabootovat ten a odzalaohovat si data.
Nasledne mackat po restarte nejake F11 alebo alt F11 ci co to ma acer a nabehne nejake recovery a tam cely ntb obnovit na vyrobny stav a ak to pomoze tak potom sa snazit uz ho nerozdrbat.
V biose moze najprv preistotu load defaults a save&exit. Moze aj skusit zakazat secure boot ale to nemusi pomoct a ak to pomoze tak tym len asi spusti nejake viry a to budu mat vsetci na LAN radost ze az.

Samo od sebe ??? Pak asi jedině servis. Možná zkusit opravu bootování z instalačky či "jednotky pro obnovení". Přečíst manuál, co tam radí - kterou klávesu stisknout. Pokud se v tom někdo hrabal, co s tím tropil?