Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno VGA - HDMI?

Dobrý den, pořizoval jsem nový pc, který má jak konektor pro VGA, tak HDMI a i DVi-D, avšak monitor (https://www.czc.cz/asus-vw191s-lcd-monitor-19/4792 8/produkt) co doma již mám (vím, že je starý, ale na nový zatím nebyly finance), má pouze VGA koncovky, zkoušel jsem monitor zapojit skrze VGA, avšak po zapnutí pc "no signal", vyčetl jsem, že to se stává pokud je grafika integrovaná, takže to chce nějakou redukci, případně nový monitor úplně.. tak se chci zeptat, pokud seženu kabel VGA (zapojen do monitoru), s druhou stranou HDMI je nějaká šance že monitor poté pošlape? Nebo je to úplná blbost? Případně nějaká rada jak by to mohlo jít zprovoznit? Případně i odkazy na nějaké kabely?

Díky předem :-)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Jenom upřesnění:

Nyní kabel zapojuješ do integrované grafiky na desce.

Ta je momentálně v biosu deaktivována, protože máš v pc tu Geforce 1060.
V principu by mělo stačit tu 1060 vyndat z pc a ten VGA výstup bude fungovat.

Pojede to ovšem na tu integrovanou kartu, takže na hry bys musel zapomenout,
což by se ti asi nelíbilo.

Jinak viz převodník výše nebo monitor s DVI nebo HDMI.

Já plánuji určitě kupovat i monitor v blízké době - https://www.czc.cz/samsung-s24f350-led-monitor-24/ 194681/produkt (tedy doufám, že sním problém nebude k té sestavě :-D) , avšak nyní čekám na výplatu a do té doby když už jsem si přivezl pc, bych ho rád alespoň testl než čekat 14 dnů když už doma je, ale narazil jsem s tím monitorem. Tak jako tak, zkusím ten převodník mezitím, a uvidí se. Díky moc všem. :-)