Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzání kurzoru myši při odpojení externího disku

Zdravím.
Vyskytl se mi nezvyklý problém. Mám externí disk se samostatným napájením. Mám ho delší dobu a pracoval spolehlivě.
Dnes si začal stavět hlavu.Při jeho vypnutí (za provozu PC), mě zamrzne kurzor myši a už se neuvolní. PC nejde restartovat a klávesnice je taky zablokovaná. Mohl by mě někdo poradit, jak tento problém odstranit? (Kromě názoru, že ho mám zahodit atp., jak už to v poradnách bývá)
Disk má značku MEMUP Kiosk LS 1TB USB 2.0
Mám Windows 7 Professional (64 bit)(ACPI x64 - based)
BIOS Phoenix v.6.00 R1.08.2812 A-1
Chipset Intel Eaglelake Q 45
RAM DDR2 8GB
CPU Quad Core 2Quad Q 9400,2666 MHz 8x333
2x Graf.adaptér Intel(R)Q465/Q43 Express Chpset (3913848KB)
S takovým problémem jsem se ještě nesetkal. Omlouvám se, jestli jsem v popisu PC něco důležitého vynechal.
Antivir používám legální ESET Smart Security - Díky

Potýkal jsem se s podobným problémem při odpojování sluchátek, nevím z jakého důvodu ale bylo to zapojeným WIFI modemem na přední straně PC. Problém byl vyřešen, když jsem modem, myš i klávesnici zapojil přímo do USB konektoru na základní desce.