Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Php- zkácení kodu

Ahoj lidi mám problém...můj kod (na automatické tabulky k rozpisům turnaje) je poměrně složitý a některým by to mohlo pomalu nabíhat...tak zkacuju kod kde se dá...ale nějak nevím jak zkrátit tohle:

if ($kfctym1 == 0) include "6tab2/tym1.inc";
elseif ($kfctym2 == 0) include "6tab2/tym2.inc";
elseif ($kfctym3 == 0) include "6tab2/tym3.inc";
elseif ($kfctym4 == 0) include "6tab2/tym4.inc";
elseif ($kfctym5 == 0) include "6tab2/tym5.inc";
elseif ($kfctym6 == 0) include "6tab2/tym6.inc";
elseif ($kfctym7 == 0) include "6tab2/tym7.inc";
elseif ($kfctym8 == 0) include "6tab2/tym8.inc";

Díky moc (je toho víc pod sebou takže mě prosím nepište komentáře typu že se to o moc nezrychlí dík) :-)

když už tady tak jsme chtěl bych se zeptat jestli se dá vytvořit takováhle podmínka nebo něco podobného čím by to šlo udělat:
pokud je název souboru xxx vypiš yyy (je to jen takový nazorný příklad)

Pokud je někde slovo pokud tak se prostě podmínkám nevyhneš.

Jsem amater a loser (nezaměňovat s los :-) ), ale myslím si, že podmínky vůbec
jsou nejčastější operací ve většině programů.

if (file_exists("xxx"))
echo "yyy";

Ale tady se nic neptej. Já jsem v programování jen o kousíček méně zoufalý než ty.
Rozhodně si prostuduj tento seriál o PHP. Nikde jsem nic kvalitnějšího o PHP na netu fakt neviděl (česky).

Link

vysvětlím znovu třeba na tom jak by se to dalo použít a vysvětlit....:

Budu líný a uložím si nadpisy z každé stránky do promněných např.:
$index = "Home"
$kontakt = "Kontakt"
atd...
a pak potřebuju podmínku kterou vložím místo nadpisu a podle názvu souboru který návštěvník stránek otevře se zobrazí nadpis...už chápeš? ;-):-)

Lepší bys to měl cpát do pole

$stranka["index"] = "Home";
$stranka["kontakt"] = "Kontakt";

Jak zjistíš jméno skriptu už napsali kolegové pode mnou, takže už ani nemusíš dávat žádnou podmínku, ale rovnou zobrazit nadpis...

$jmeno_souboru = basename(__FILE__);
echo $stranka("$jmeno_souboru");

No to by se mělo dělat takhle:

$ActualScript = $_SERVER["SCRIPT_NAME"];      // jmeno prave vykonávaného scriptu i s cestou
$fileNameOnly = SubStr($script, StrRPos($script, "/")+1);  // jen nazev souboru
// K výpisu obsahu proměnné je potřeba vždy [b]ECHO[/b] no tak:
echo $fileNameOnly;

No jinak platí co píše Host hned víš.