Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem POMOC s novou výbavou PC

Ahoj lidi mám takovou prosbu.. může mi někdo poradit jaké komponenty v mé staré sestavě ponechat a jaké vyměnit děkuji :)

moje sestava: Intel core i3 3200 (3.3)
MB je MSI 277A - 643
ram DDR3 kinstone 2x 4GB
Grafika VGA MSI N 650 TI
zdroj zalman 400W
a rozdělenej 1TB HDD
--------------------------------------
pc je starý cca 5 let

díky moc všem za rady :)

PS nemám miliony takže grafické karty za 6-7 tisíc si nechte :D

Chces poradit a pritom jsi na informace skoupi.

To je na hry?

Zkontroluj prvne monitor, jestli ma digitalni vstup, protoze nove grafiky uz analog nepodporuji.

Takze pokud mas na monitoru analog, tak to nech byt a setri na novy PC, vrat se az nasetris cca. 15.000Kc.

Pokud ma monitor digital a je to na ty hry, tak porid a v pocitaci vymen grafiku a zdroj:

https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-d5 -4g-4gb-gddr5/202629/produkt

https://www.czc.cz/seasonic-s12ii-430-430w/66387/p rodukt

Nic jineho v tvem PC nema cenu upgradovat nez grafickou kartu a i ta, kterou jsem sem pastnul asi nebude vzdy plne vyuzita, ale presto bych sel do tehle. Zdroj, ktery mas, je vhodne po 5 letech provozu vymenit, abys nahodou nedal novou grafiku a stary zdroj ti ji neodprasknul.

já, jakožto člověk elektroniky znalý, bych viděl levnější možnost starýho zdroje - prakticky jediný, co ve zdroji opravdu stárne, jsou kondenzátory. Ty bych vyměnil a zdroj pojede jak zamlada.
Navíc 1050Ti má tak malou spotřebu, zvláště vůči 650Ti, takže bych zdroj ani příliš neřešil, pokud mu to doteď šlape.