Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade systému, ztráta důležitých dat

Dobrý den,

názvu ani zařazení do kategorie si moc nevšímejte, nesedí to přesně na popis tohoto problému. K věci, spoustu aplikací, her i služeb teď masivně ukončují podporu Windows XP, podle všech se slovy "nestíháme udržovat tyto služby aktualizované pro starší Windows". Upgradoval jsem tedy na Win 7, před tím jsem samozřejmě vše zkontroloval, jestli to ten PC rozjede, jestli mám vše zálohované apod. A o zálohu jde. Mám kompletní zálohu disku před nainstalováním Win 7 ale jen jako spouštěcí soubor (který mj. obsahuje samozřejmě i staré Windowsy), který mi dá disk do předchozího stavu. Vyskytl se ale problém, že já idiot jsem si zapomněl hodit někam do složky důležité věci jako například certifikáty k online bance. Takže teď to je vše v tom 1 souboru na externím disku a já bych potřeboval z toho vytáhnout pár věcí aniž bych musel obnovit celý disk. A perlička na závěr, u většiny souborů co potřebuji tak nevím kde jsou. Takže bych potřeboval něco jako prohledání toho souboru. Jak jsem říkal, ten obnovovací soubor je na externím disku, je to záloha celého disku. + při instalaci Win 7 jsem zvolil možnost, že se nekompatibilní soubory a staré Windowsy zařadí do složky Windows.old ale už jsem zkoušel hledat názvy těch souborů v počítači a nenašlo je to, tudíž existují momentálně jen jako obnovovací soubor na externím disku, pokud správně chápu. Nikdy jsem tohle nedělal, nevím jak se v tom chodí tak prosím omluvte mou neznalost. Budu rád za jakoukoliv radu.

V každom prípade používaj k zálohám;
EaseUS Todo Backup - free.

Tam si klasicky v explorer Windows rozbalíš zálohu *.pbd (aj celého oddielu) kliknutím myšou z ktorej sa dajú zo stromu obzerať live súbory, čítať ich obsah, ale aj v pohode extrahovať jednotlivé zložky a súbory podľa reálnych názvov a prípon na určené miesto podobne, ako pri bežnej práci s explorer Windows, teda aj pretiahnutím myšou.