Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ahoj. Shanim monitor. Pomuzete s vyberem?

Ahoj. Pokukuji po nejakym momitoru s 1080p. Kdyz ale vybiram, tak ( nechci investovat moc a mozna poridim neco pouziteho ), tak vidim ty odezvy, kontrastni pomery apod. Muze mi v tom nekdo udelat jasno? Na pc hraju spis jen tak okrajove. Nepotrebuju nejakou pecku, ale vidam na netu nazory, ktere rikaji, ze pod 144mhz to dela duchy, ze hrat se na tom neda apod. No. Tvorim foto-video na amaterske verzi. Zadny zakazky zakaznikum, proste pro radost a zatim okruh 600 lidi. Pro radost. Ty videa... Dle clanku se pri tvoreni 1080p videii a fotek udava, u videii mi ten mensi pocet hz bude delat duchy a pri tvoreni fotek mi pry TN displej bude zkreslovt barvy. Ips je drazsi a na moje ucely asi i zbytecny. No proste jdu si pro radu. Co hledat u monitoru na tvorbu videii v 1080p a foto na FB? Mam vubec resit takovy veci, nebo je to v dusledku snizovani kvality FB a YTB jedno? Dekuji za radu. Mam vybrany asus 228 HE z durhe ruky.
Dekuji vsem za cas.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Naprosté většině lidí stačí 60Hz monitor zcela bez problémů. Žádné duchy při přehrávání videa neuvidíš, už jenom z toho důvodu, že většina videí má 24-30 snímků/s. TN displej má opravdu horší podání barev, pokud se chceš věnovat úpravě fotek, tak se mu radši vyhni.