Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD RX460

Dobrý den

Mám takový problém pořídil jsem si grafiku AMD rx 460 a všechny hry mi na tom padají prostě hraju a hra se dá do lišty windows a sekne se obraz a musím počítač restartovat.
Díval jsem se že s tímhle je hodně problému a tak bych chtěl poradit jestli někdo neví jak na to ve amd ovladači už jsem zkoušel nastavit global wat ale nepomohlo.

Předem díky za rady

No,rok,dva ... Přeinstaluj to,píšeš,že jsi použil CD dodané ke kartě,proč jsi to aktualizoval ? Karta zapojená v PC už vlastnosti nezmění.Kdysi jsem laboroval,ještě u Visty,kdy tam bylo to skóre výkonu. Taky nainstalovaná grafika,použité dodané CD. Po aktualizaci ovladače šlo skore dolů,není pravda,že vyšší verze ovladače = vyšší výkon původní karty.

... tak mi píše že přestal pracovat.

To je jen obecná hláška, kde nic nezjistíš. Podívej se do Prohlížeče událostí a hledej chyby z doby pádů. Tam by měl být detailnější popis včetně identifikace možného pachatele.

Také může být problém ve zdroji - o kolik větší má ta nová grafika AMD spotřebu, než měla stará? Jaký máš zdroj (značku a vatáž zjistíš z nálepky na zdroji)? Jaký je zbytek sestavy (deska, CPU, RAM, HDD, ...)?

To by mělo být OK. Tak ještě:

Podívej se do Prohlížeče událostí

Pokud nevíš, jak na to: WIN+R -> napiš "eventvwr" (bez uvozovek)+ ENTER.
V levé části okna rozklikni Protokoly systému Windows -> Aplikace, hledej chyby z doby pádů ovladače grafiky a podívej se u nich na popis.

Název chybující aplikace: RadeonSettings.exe, verze: 10.1.1.1648, časové razítko: 0x58058746
Název chybujícího modulu: atidxx64.dll, verze: 21.19.155.4, časové razítko: 0x580581f5
Kód výjimky: 0xc0000005
Posun chyby: 0x00000000005a59cf
ID chybujícího procesu: 0x8b4
Čas spuštění chybující aplikace: 0x01d3119bddd3ce08
Cesta k chybující aplikaci: C:\Program Files\AMD\CNext\CNext\RadeonSettings.exe
Cesta k chybujícímu modulu: C:\Windows\system32\atidxx64.dll

tohle je chybová hláška ktérá vyskočí.

a tady je ještě jedna chybová hláška nejsem si jistý jesli je ale k tomu.

Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

Zkoušel jsem hledat, podle všeho mohou zlobit nejnovější grafické ovladače. Ne vždy totiž platí nejnovější = nejlepší, protože nové ovladače se na starších kartách netestují, takže mohou nastávat neošetřené chybové stavy.

Co s tím:
1. odinstaluj grafické ovladače. Nejprve běžnou cestou přes ovládací panely, pak pro jistotu zkontroluj pomocí nástroje DDU (Display Driver Uninstaller), jestli nezůstaly nějaké zbytky a případně je odstraň.
2. Ze stránky http://support.amd.com/en-us/download/desktop/prev ious?os=Windows%2010%20-%2064 stáhni starší ovladače (nepíšeš, co máš za systém - tohle je pro Win10-64 bit; máš li něco jiného, musíš se proklikat z download).
K nalezení driverů nepoužívej žádné programy, ani od AMD!!! Není nad klasickou ruční práci.

Skoro žádný nebo vůbec žádný? Podle mě bude opravdu nejlepší přeinstalovat Windows.
Zálohuj důležité věci a pusť se do toho.

Hlavně si tam neinstaluj žádné "tunning" programy, protože to takhle přesně dopadá. Než to začneš instalovat, stáhni si na flashku nebo druhý oddíl disku ovladače pro tvou desku. Mohlo by se totiž stát, že bez ovladačů ti nepůjde internet. Začni chipsetem, potom restart a pak zbytek. Restart po každém instalování ovladače není na škodu.