Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba aplikace

Dobrý den,

mam takový problém, že při každém spuštění a restartování notebooku mi vyskočí hned asi sto hlášení Aplikace vygenerovala výjimku, kterou nelze zpracovat.

Operační systém Windows 10.

Zkoušela jsem vyčistit registr přes CCleaner a také zastavit spuštění cizích aplikací s nějakými divnými názvy. Nezabírá. Chtěla jsem to zkusit vyčistit pomoci Anti-Malwarebytes ale počítač nepovoluje instalaci. A nemůžu zjistit, v čem konkrétně je ten problém.

Předem moc děkuji za pomoc!

Přikládám ilustraci toho jak to vypadá hned po spuštění a ve správci úloh.

Nevieme, o aký SW sa jedná. Zrejme ti chýba net framework. Lebo je velice divnô, že MBAM odmieta inštalovať systém.

Doplň si do vyhľadávača konkrétny SW.

https://www.google.sk/search?client=firefox-b&q=Th e+application+generated+an+exception+that+can+not+ be+processed&oq=The+application+generated+an+excep tion+that+can+not+be+processed&gs_l=psy-ab.3...184 13.18413.0.19728.1.1.0.0.0.0.140.140.0j1.1.0....0. ..1..64.psy-ab..0.0.0.PWsg3iKzR5o

CCleaner ti akurát dorazí načisto Windows.

Problém je právě v tom zavirování. Pro začátek zkus spustit AdwCleaner, ten se nemusí instalovat. Samozřejmě v nouzovém režimu Windows.
POkud by to nezabralo, můžeš zkusit stáhnout a spustit některé z antivirových bootovatelných CD (nabízí téměř všichni výrobci antivirů - AVG, Avira, Kaspersky, Eset, ...),

Ovšem vzhledem k čištění registrů pomocí CCleaneru rovnou ty Windows přeinstaluj.

Zkrať si opravdu trápení a přeinstaluj OS. To vše se spouští po spuštění a pochybuju,že se ti po případném zakázání spouštění té spouště vůbec podaří OS zkulturnit.Možná,kdyby tam byl nějaký jednoduchý antivir,tak by určitě proti těm instalacím vyslal hlášku.

Na to nejsem zatím takový machr -) A problém taky je v tom, že i když ho brácha už dříve přeinstaloval, tak stejně ten počítač nějak ty viry instaluje sám, stačí pár týdnu, a už to je zase v háji. Není to můj PC ale mamky, tak nevím co s nim furt děla a kde ty viry furt chytá :-D Po poslední instalaci tam hned vyskočil čínskej UCBrowser. To by pravděpodobně chtělo změnu uživatele... :-D

Ked tomu uzivatelovi nastavis zobrazovanie pripon suborov, a vysvetlis ze nema nic spustat co kdesi vyskoci alebo pride emailom, a klikat len na spravne typy suborov, tak to zavirene nebude.
Predpoklad je nainstaleny cisty legalny windows (ne nejake zavirene stiahnute instalacky alebo zavirene okrekovane) a updatovany windows (windows update a instalovat updaty).
A uzivatelovi aj vysvetlit nech neklika po cudzich USB stickoch/diskoch s prieskumnikom ale naucit trebars pouzivat totalcommander kde jasne vidim ci to na co klikam je zlozka <DIR> alebo subor alebo co, a nespusta to samo od seba autorun ani nic ine.
Pripadne tam skus dat nejaky slusny antivir rezidentne, ale to moc snazivemu userovi asi nepomoze.

Teraz si stiahni trebars adwcleaner, MBAM, a eset online scanner, a vsetky 3 spust v nudzovom rezime win (mackat F8 po restarte) plny scan PC.
A ccleaner odinstaluj to je zbytocny nezmysel neepotrebujes to nikdy a nikdy to nicomu nepomoze.

Nastavit ji uživatelský účet s omezením instalací,ale kdo je "šikovný" tak tam natahá bordelu jen z browserů. Občas projet spouštění po startu,eventuelně nainstalované programy,co tam nepatří,lehce poznáš. Já zákošům radím,vyfoťte si naistalované programy a co přibude třeba za měsíc,nezvaně,ven s tím.

když ti po adwcleaneru ještě zbude nějaký malware, zaměř se na spouštěcí místa:
ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
protože ten nástroj dělal ms, chce to roztáhnout sloupce s cestami k programům, ať je tam něco vidět.

větší (a pomalejší) nástroj než adwcleaner má kaspersky, vygoogli si kvrt.exe

pak je ještě bruntálnější level - nabootovat pc z antivirového boot cd/flašky a skenovat disk:
livecd
http://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk#do wnloads