Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 3-5 minut cierna obrazovka a potom start windowsu

Zdravim, mam Sony Vaio SVE1112m1ew, 2 jadrovy CPU AMD E2-1800 APU, graficka karta AMD 7340 HD 1697 MHz, 8 GB RAM nedavno som menil hardisk no problem ktory pretvaval aj pri starom hdd pretrvava aj pri novom, ked zapnem ntb, tak pri starte vidim len ciernu obrazovku, po par minutach zacne ventilator silno hucat a v rovnakom momente vidim uvodnu obrazovku VAIO a nacitanie windowsu uz prebehne uspesne... ked zapnem ntb kontrolky svietia, len bezi potichu vtedy vidim len ciernu obrazovku, po par minutach sa vsak ventilator rozbehne a vtedy uz vidim aj uvodnu obrazovkum zacalo to robit ked stary HDD odchadzal preto som si bol isty ze je to prave poskodenym hardiskom, novy hardisk problem nevyriesil, na starom HDD bol windows 8 od vyrobcu, na novom HDD je cista instalacia win 8.1, ntb funguje super, ovladace su aktualne priamo od vyrobcu, grafika je aktualny ovladac, nechapem len ten start, USB pri starte nemam pripojene, v biose som skusal menit bootovanie, nema to stym asi nic, mam pocit ked ntb vychladne a je dlho vypnuty ze vtedy nabehne windows hned ale to nemam otestovane a nie som si isty ci to ma vplyv, rozmyslal som nad BIOS update alebo na update maticnej dosky len neviem zistit presny typ a na BIOS update je iba ovladac na win 8 nie na win 8.1 neviem ci to pomoze... co moze sposobovat tu necinnost ntb pred zapnutim pc? pri restarte to nerobi....

Za prve odpoj HDD uplne a zapni to ze jak rychlo nabehne po nejaku hlasku ze nema disk. Ak rychlo tak to je sposobene nejakymi problemami v pristupe k disku. Ak pomaly tak je problem inde. Inde to moze byt napr. v CD mechanike alebo akychkolvek inych zariadeniach ktore tam su (vsetko poodpajat, a trebars aj PCIe kartu).
Do biosu load defaults a save&exit. Skusit RAM po jednej. Odpojit baterku aj nabijacku na minutu nech sa resetne EC. Pripadne skontrolovat aj napatie cmos baterky.

skusal som robi to to iste, nema to nic s HDD tym padom..... CD mechaniku nemma, USB mam prazdne, co este odpojit? PCIe karta to odpojim kde prosim? praveze sa snazim dostat do biosu ale uz ani to mi nejde, islo to tak ze som vypol PC stlacil ASSIT miesto power tlacidla a nabehlo menu ci instalacia ci bios co som chcel a teraz uz nejde ani to a nabehne hned windows, skusal som aj cez DEL aj cez F2,8,10 skusim sa stym popasovat... mam potom odpojit ramku? po jednej skusim aj to.... mam nechat bezat PC a nasledne vytiahnut ho zo sieti drasticky? takto resetnem EC? baterku nepouzivam som len na sieti...

Proste to odpoj z elektriky na minutu. BAterka ked je odpojena tak to nebude mat elektriku, a resetne sa controller na doske.
Ked to nepomoze tak odpajat dalsie veci, skusit RAM po jednej apod. Da sa aj skusit preflashovat BIOS, na webe vyrobcu notebooku by mal byt posledny BIOS aj utilita.
Baterku mozes mat aj trvalo vonku to je jedno. Ak je nabita. Ale nema to moc zmysel, zmysel ma ked je v ntb a pouziva sa.
P.S. skus tu baterku aj pripojit, ci ten BIOS alebo EC 3minuty nehlada nahodou baterku.
... a mas original nabijacku? Kolko ma pinov? Ak ma 3piny tak moze dokonca aj blbnut komunikacia s nabijackou. To sa zas da otestovat na baterku a bez nabijacky. S 2pinovou sa nekomunikuje tam to je jedno.
.. a PCIe karta je napr. WiFi mini PCIe apod. Vidiet ju na doske.

jasne dik za rady, takze skusil som vsetko vyberat postupne ram, odpojit siet a ist len cez baterku, vypol som rychle spustenie, resetol som EC, skusal som aj vypajat hardisk stale to iste, najhorsie je ze sa nemozem dostat do biosu, na VAIO sa do bios menu dostava cez tlacidlo ASSIST co je na druhej strane od power tlacidla, najhorsie je ze to tlacidlo nehadze do bios menu ale normalne zapnce pc, na win 8 to nerobilo mam pocit ze pre win 8,1 chyba ovladac pre Rescue mode preto to nefunguje, skusal som priamo do biousu cez F2, skusal som vsetko aj cez DEL, nakoniec som vybral HDD a snazil som sa takto pc prinutit do biosu ale ani tak bios nenabehol takze nemozem resetnut bios, skusal som nainstalovat update biosu stiahol som ho zo stranky sony a je urceny pre win 8 nainstaloval som no pri restarte upozornilo ze je to nespravna verzia a neurobilo ziaden update, momentalne som vycerpal vsetko co sa dalo, neviem sa popasovat s tou ciernou obrazovkou pri starte a ani sa dostat do biosu
baterka je originalna nabijacka je dvojpinova ak sa nemylim

Tak si stiahni spravnu verziu presne pre tvoj model notebooku. Model notebooku mas napisany zospodu.

Do biosu sa urcite da dostat napr. po restarte (alebo po vypnut ak mas vo windows NEzaskrtnute rychle spusteni), alebo odpoj disk a po zapnuti a vypisani ze nam disk to vypni to 5s tlacenim buttonu a potom skusaj liezt do biosu, alebo mozes skusit aj clear cmos az najdes cmos baterku. Wifi kartu si uz skusal odpojit?
Ked nic nepomaha tak je to HW problem niekde na doske a viac s tym asi neurobis.

ale stahoval som to presne podla modelu ntb to znamena ze mam sony vaio a model je sve1112m1ew a to presne som stahoval no skusim stiahnut nieco ine dufam ze neodpalim dosku...
po restarte sa tam nemozem dostat nijakymi klavesmi, na win 8 to islo cez tlacidlo ASSIST takto ma sony..
odpojim disk a hned ked zapnem pc mi vypise ze windows bol nenajdeny mam potom drzat power button tlaciko 5s opat vypnut pc a opat zapnut? lebo hned ako zapnem hned naskoci ze sa nenasiel windows...
tomu clear cmos nerozumiem v suvislosti scim to mam prosim pouzit?
wifi kartu som neskusal odpajat pretoze musim rozobrat cely ntb, skusim to dnes...