Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Využití MS Office v práci

Dobrý den,

když je u pozice napsán požadavek na MS Office - co z toho balíčku se běžně používá? Jednalo by se o běžnou administraci. Používají se v zaměstnání běžně mimo Word a Excell i jiné programy?
Co se v běžné administraci dělá ve Wordu a Excellu? Ano tabulky.. ale třeba s funkcema? Potřebuji mít představu, co si mám projít a naučit se.

Požadavek MS Office je opravdu hodně široký pojem. Od nadatlování dopisu ve Wordu až po psaní maker v Ecelu nebo vytvoření databáze v Accesu. A případně taky vytvoření prezentace. Co je nebo není běžné záleží na pozici, kterou bys měl zastávat, to si tady z prstu nikdo nevycucá. Běžná administrace - minimálně nainstalování balíku a potom řešení běžných problémů za provozu...

Ve skladě je to určitě samostatnost s prací v exelu,fitrovat výdeje podle ceny,podle data,hlídat a vyjíždět seznamy zboží třeba bez pohybu,pro potřeby inventur,potažmo auditorů seřazení zboží podle lokací a pod. Čili exel určitě,Word je brnkačka,taktéž Outlook.Ono hodně záleží,jaký je ve firmě ajťák. Nějaký čas z kraje jsme měli celý office v angličtině.Čím toho v exelu budeš umět co nejvíc,jen pro tebe plus.

Práce ve skladě - záleží, v čem mají ten sklad udělaný a o jak velkou firmu jde.
Malé firmičky mohou mít klidně sklad udělaný v Excelu, střední pravděpodobněji v Accessu a velké firmy to mohou mít v nějaké jiné SQL databázi s výstupy ve formátu Excelu/Accessu apod.

Co se týče Wordu - u něho považuji za zásadní umět používat styly a šablony dokumentů. To jsou ty nejdůležitější věci, co výrazně usnadňují práci a pomáhají snadno udržovat "štábní kulturu" dokumentů. Bohužel to spousta lidí vůbec neumí. Ve firmách se také často využívají funkce revize, poznámky apod.

Můžeš se setkat i s PowerPointem, pokud po Tobě bude chtít vedení prezentovat práci skladu...