Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Albi Kouzelné čtení - jaká je to technologie?

Firma Albi vyrábí dětské interaktivní knihy; je k nim elektronická tužka Albi a v knihách jsou vyznačena místa, kterých se tužka dotkne a přehraje audio soubor.

Dokonce se dají koupit i samotné samolepky pro vytvoření vlastní audio knihy.

Audio se dá do tužky buď namluvit nebo nakopírovat soubory z PC.

Co mě zajímá: jaká technologie je použita pro ten dotyk a rozpoznání konkrétní samolepky tužkou. Zda se jedná o rfid, nfc nebo něco jiného. Google bohužel mlčí.

Věděl by někdo?

Tužka má na špičce dvě infračervené LED diody a také CMOS obrazový snímač. Na papíru je vytištěný "neviditelný tečkovaný kód". Pomocí LED diod a obrazového snímače se ten kód přečte. Procesor v tužce zjistí údaje z kódu a poté začne přehrávat odpovídající zvukovou stopu.
Více informací a spousta doplňujících obrázků je na následujícím odkazu.

Zdroj: https://tatageek.blog/2021/01/ 28/jak-funguje-albi-tuzka/