Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows Product Key

Zdravim, mam k dispozici notebook u ktereho menim harddisk pevny za SSD a puvodni pevny planuji pouzit jako uloziste, problem je, ze na puvodnim pevnem disku byl nainstalovany windows ktery je ale ve stavu kdy ani nenabehne..ale disk po pripojeni k druhemu notebooku pres Sata to usb adapter data a vsechno normalne nacte, potreboval bych tedy poradit, jestli je moznost vytahnout z toho disku pred zformatovanim nejakym zpusobem originalni windows product key?

Diky za rady

Jaký tam byl Win při koupi notebooku?
Jaký Win chceš aktivovat?
Protože:
Nahoď na SSD Win 7 (pokud tam byl win 7 a slic je na desce) + certifikát + klíč výrobce a máš aktivováno, případně upgraduj na Win 10.
Nahoď Win 8-10 případně win 10, licence je na desce, pokud tam byl některý z těchto systémů.
Takže nechápu co řešíš.

Navíc ten klíč jde myslím vykuchat z desky nějakým programem

- Nevím jak myslíš z desky, ale z BIOS/UEFI jestli jde o AO3.0, tak by mělac stacit 'Console' a zavolat si ho přes 'Get-WmiObject' příkazem :

powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey"

To je možné, ale toto by bylo nejspíš jen v případě, kdy by Windows o tom klíči a licenci na desce věděl. V tom případě by ale ten klíč řešit nemusel. Já to spíš myslel pro případ, kdy by z nějakého důvodu k načtení té licence windows nedošlo, v tom případě by todle to nejspíš nefungovalo a použil by se program, který to načítá vždy přímo z desky tak nějak po svém a vždy. Jestli todle to funguuje vždy tak ok, já psal první věc co mě napadla, která bude fungovat vždy.

Je to mozne ale normalne to neni potrebne, ptz na W7 mas stitok zospodu pod baterkou apod, a na W8 a novsie je licencia v biose. Vynimka je len "W8 with bing" na ktoru neni legal instalacka k stiahnutiu lebo MS su hajzlici a bez recovery oddielu mas asi smolu.

P.S. na original disku je recovery oddiel, obnov z neho Win a potom naklonuj na SSD apod. Recovery sa spusta mackanim spravnej klavesy po restarte/zapnuti, klavesa zavisi do vyrobcu a je v navode.

Se štítkem to jednodušší je. Já nepsal, že není.
Ale bez něj to není složité taky, rozhodně to není otázka 3 hodin, ale s expert znalostma na pár vteřin, bez expert znalostí na pár desítek vteřin:
- Nainstalovat Win 7
- Sehnat certifikát a klíč výrobce (lehce dohledatelné třeba na MDL)
- Nakopírovat certifikát na disk c
- Spustit v cmd dva příkazy:
slmgr.vbs /ilc C:\XXXXXX.XRM-MS
slmgr.vbs /ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX
kde v tom prvním je certifikát a v tom druhém klíč.
Toď vše, pokud to expert má připravené, tak je to otázka kliku na cmd třeba spuštěného z druhého oddílu po nainstalování win 7.

Lenže má údajne nefunkčný systémový hdd, kde bude ešte pôvodná OEM licencia zapísaná v Registroch, kľúč SAM. Týmto SW ju nevyštrachá z hdd. Bude nutné dekompilovať SAM v prípade, ak si dokáže spraviť Image z údajne nespustiteľného hdd. (Možno iba nenabehne systém, ale dáta sú na disku čitateľné, ak sa pripojí disk na vhodné rozhranie).

Málo informácií na nejaké rady.