Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 dotazy ohledně mého monitoru samsung syncmaster TA350

Ahoj mám dva problémy s tímto monitorem a netuším jak je vyřešit. Tak se zkusím zeptat tady jestli náhodou někdo nemá zkušenost s těmito monitory...
První problém je ten, že mi blbne nastavení rozlišení tohoto monitoru. Když nastavím full hd 1920x1080 tak nevidím asi 2-4 cm obrazu je jakoby za tím černým ohraničením monitoru. Dřív jsem to vyřešil tak, že jsem dal rozlišení 1600x1024 a bylo to okey, ale potom jsem si hrál se surroundem a teď mě to blbne na každým rozlišení a musel jsem si s tím trošku pohrát v nvidii abych ten obraz přizpůsobil monitoru. Zkoušel jsem všechny nastavení v nvidii nic nefungovalo, nastavení monitoru jsem dal přizpůsobení obr. to šlo, ale asi jenom na 5 minut pak se to zase vrátí zpátky. A druhý problém je navazuje na první. Mám takovej divnej špatně čitelnej nebo vypadající text i obraz. Je to prostě jak kdybych měl titulky ale bez korektury. Prostě se na to nedá koukat. Předtím jsem to taky vyřešil tím, že jsem snížil to rozlišení, ale jak jsem zmínil předtím zapl jsem surround a pak ho zase vypl a už nejde žádné rozlišení tak jak by mělo. Mám i fotky, ale je to z mobilu, protože když dám prinscreen, tak ten text je stejný jak na mém hlavním monitoru, ale jak víte není. Neumím to popsat co s tím textem je.
Tady : tl7XW je fotka toho monitoru co blbne, bohužel asi to neuvídíte a nevím jak jinak Vám to vysvětlit nebo popsat a nebo ukázat. Kdyby něco napište jakým způsobem bych Vám to ukázal pokuď nevíte co mám na mysli. Tady mám fotku z druhého minitoru hKxRG

1) Nastav si nativne rozlisenie toho monitoru 1920x1080
2) Cez co to mas pripojene ? Tipujem ze cez analogovy D-SUB. V takom pripade ak sa da pouzi radsej pripojenie cez HDMI, ak sa neda tak v menu monitoru byva nieco ako "auto adjust" tym sa automaticky vycentruje analogovy obraz, ak by to nestacilo, byva tam aj moznost manualneho posuvania hore, dole, vpravo, vlavo a na tu neostrost tam byva spravidla polozka "sharpness" ktorou nastavis ostrost obrazu.

Ahoj dík za rady, ale bohužel nic z toho mi nepomohlo :(
Jakékoliv nativní rozlišení dělá to samé ať dám 1920x1080 nebo 1600x900 to je fuk pořád mam ten obraz větší než je monitor. To manuální nastavení jsem v nastavení monitoru nenašel, ale v nvidii to jde ale je to takové nepřirozené. V nastavení monitoru jsem měl ostrost 55 dal jsem nejvyšší 100, ale pořád jsou ty texty takové jakoby neměli vyhlazovaní nebo co. Ta ostrost tomu textu dala akorát tučnější písmo mi tak připadá.

Zdravím, bohužel mi to taky začalo dělat jako Vám. Mám stejný monitor a z ničeho nic se mi přepne tento monitor z režim obrazu Film na Dynamický a nastavení obrazovky z "přizpůsobit obrazovce" na 16:9 a pak ztratím 1cm okraj plochy po obvodu. Dělá to vždy po 10 minutách.
Chci se zeptat, zda-li jste přišel na to, co s tím?

již pravděpododně 4 roky mrtvý tazatel sem dal dotaz s tím, že uvedl nepřesný typ monitoru. nastavoval rozlišení v nějaké aplikaci nvidia při neznámém refresh, nepsal nic jak se chová nastavení rozlišení ve windows.
tento dotaz není o nic lepší.
mám jen podezření, že tam nějakým vlivem (poruchy na napájení?) asi watchdog resetuje procesor pro obsluhu nastavení lcd.
budiž, třeba se někdo může chtít bavit výměnou všech elytů v asi 10 let starém krámu.
i když chybí typ připojení, rovnou se zeptám: dělají to oba hdmi vstupy? refresh je 60hz?

pořád mám podle toho popisu dojem, že je to problém s napájením v tom monitoru, což nejspíš nebude okem odhalitelné.
možná někdo, koho baví měnit elyty na plošáku, že by si to sám opravil. ale za nepatrný peníz opravy starého monitoru pro někoho cizího, to se mu asi nevyplatí.
no a co pak s tím, kromě - odložit k popelnicím?

místo toho hledat v repasech 24" až 27" něco v lepším stavu, tj. kategorii a.

ještě otázka: má to zabudované usb vstupy a je tam něco připojeno? pokud jo, nepoužívat.
(odkaz na konkrétní monitor tu chybí a google nachází jen podobné názvy, tak se nemůžu přesvědčit co to je zač)

kombinovaný krám monitor/tv, nejsem z nich odvázaný.
pravděpodobně neumí synchronizaci na všech grafických režimech co si uživatel nebo grafická karta vymyslí, jen vesa s omezeným refresh, což nemusí ale může způsobovat vaše problémy. protože telce to stačí.
velmi teoreticky ještě zkontrolovat připojení, jestli nejsou nějaké zbytečné redukce mezi grafickou kartou a monitorem, ale spíš podezřívám ten hybrid s tv.
vadné elektrolyty dále nevylučuju, ale nijak vám s nimi nepomůžu.

právě jsem pro kancelářské použití vybral toto: https://www.superlevnapc.cz/lcd-monitor-asus-be24aqlb-cerny-stav-a (preferuju obraz 1920x1200)
známým odešla stará 19", náhradní gogen přes 2 kabely ani nepípne (taky hybrid monitor/tv) a navíc zřejmě jen "hd" obraz. řešili jsme to 2 dny a k ničemu, tak pohledat a naklikat něco se zásilkovnou.