Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc update

Dobrý den,

kdybych chtěl pořídit tuhle gr.kartu, co bych musel všechno vyměnit a nejlépe za co,

díky za odpovědi!

https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1060-armor-6g-o cv1-6gb-gddr5/200026/produkt?utm_source=heureka.cz &utm_medium=cpc&utm_campaign=Graficke_karty&utm_te rm=MSI_GeForce_GTX_1060_ARMOR_6G_OCV1_6GB_GDDR5

MB ASROCK s.1155 Z77 EXTREME6, ATX
CPU Intel Ore i5-3450 - 3.1GHz 1155pin, 6M, BOX
Zdroj Seasonic 500W SS-500ET-F3 Bronze OEM
Chladič CPU Xigmatek SD1283 Gaia
HDD WD VELOCIRAPTOR 250GB, SATA, WD2500HHTZ, 64MB
VGA MSI N660Ti Power Edition 2GD5/OC
DIMM DDR3 Kingston 8GB (kit 2x4GB) 1333MHz BOX
Software MS WINDOWS 7 Home Premium CZ 64bit OEM SP1
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

- Rozdil z GTX 660<Ti -> GTX 1060 urcite pocitite, kde jste měl 45 FPS, budete mít ted 70 (jen obrazně).
- Na místo HDD bych zakoupil M.2/mSATA, rychlejší, tichy (0 dB) o proti dost hlučnému WD 'V'.
- Jestli máte v umyslu na této platformě zůstat, možná i dokopuit 8Gb RAM navíc, nekteré hry nemají problém tuto hranic lehce olíznout.
- Osobně bych provedl UP Windows na verzi 10 pro podporu DX12.
(zbytek zaleží na vaši preferenci a převazného užití, kde jde zakoupit i lepší zvuková karta a podobně, o UPGR CPU bych premyslel az u modelu I7 xxx K 4C/x8 L-CPU, vaše zakladní deska s CHPST Z77 s tím problém mít nebude)

Ovšem jesli to vše ma nějaky smysl nad přišetreni, prodaní dosavadní a zakoupení platformy podpoujici DDR4 zaleží jen na vás ;-)

CPU tam moze dat maximalne broadwell (4xxx), a mozno dokonca len haswell (3xxx), t.j. nie hocjaky i7. Na webe dosky kuknut CPU Support list.
Otazne je ci mu to skustocne treba, nech si potom pozre s novou grafikou a terajsim CPU vytazenie GPU a CPU v hre, a uvidi ci mu ten terajsi CPU ide az na na 100% v hre.

P.S. neviem co prinasa DX12 ze si kvoli tomu treba znicit fungujuci Win, ale ja sa uz davno nehram tak neviem.

- Tak Xeon typu Xeon E3-1231 V (+- 299 Euro)
- Podstata byla poukazat, ze UPGR by mel nejakou cenu az u CPUs s vice vlakny, (logickych procesoru) 4 vs 8, kde UPGRD z jiné CPU z rady i5 by nebylo nejak obzvlast prinosné jesli mi rozumis.

DX12 ze si kvoli tomu treba znicit fungujuci Win

- To je prehnané.

Neviem ci rozumim :)
Ano upgradovat CPU by malo vyznam asi len za nejaky poriadny i7 alebo xeon, kde by mal zvysenie vykonu CPU, ale inac potom staci aj ten i5. Ale tie haswelly prip. broadwelly neviem ci sa este predavaju.
(k win sa uz radsej nevyjadrujem, ked chce nech skusi aj W10, ale nech si radsej odzalohuje obraz tych W7)

... a ano SSD by bola tiez dobra vec.