Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se vypíná

Ahoj potřeboval bych rozlousknout jeden problém ,počítač se často jen tak sám od sebe vypne většinou je to při hraní
ale není ani vyjímkou že se vypne i v klidu ,dost často pak dochází k tomu že při nabíhání se pořád dokola restartuje,
když ho vypnu je schopnej fungovat zas nějakou chvilku,ram i hdd sem kontroloval bohužel nemam voltmetr
tak nemůžu odzkoušet ostatní komponenty

sestava:
win 10
amd fx 8320
gtx 760
8gb ddr3

dík za přečtení a rady :-)

zdravim všechny, zdroj a základovku mam jen mi to ukradl nějakej šotek ale povedlo se mi ho chytnout

zdroj je corsair vs650
základní je GIGABYTE 970A-D3P

jinak teploty sem kontroloval a nic zvláštního

Je potřeba zjistit příčinu toho vypnutí. Myslím tím teď hlavně která komponenta to způsobuje. Vypnutí při hraní, to by mohlo být přehřátí nebo i paměť. Ale může to být naprosto cokoliv. Ještě přichází v úvahu zdroj. (Nejsou kondíky ve zdroji nafouknutý) Gygabite používá kvalitní kondenzátory (nebo to alespoň tvrdí) a hlavně nepoužívá elektrolyty.
Před asi půl rokem jsme řešili v práci něco podobného na jednom starém řídicím systému. Počítač buď nezačal nabýhat, nebo nenaběhnul. Podezříval jsem zdroj (což by byl průšvih, protože PC-AT zdroj navíc atypické velikosti se dneska nesežene). Pak někoho napadlo podívat se na desku a co jsme neviděli. Vyměnili jsme 3 kondenzátory na motherboardu, které vypadaly špatně (změřením na můstku jsme zjistili mizivou kapacitu pár nanofaradů manísto milifaradu) a od té doby je klid. Nebýt to počítač za milion, tak se tím nikdo nezabývá. Opravdu opravovat motherdoard, navíc starý 20 let, to nepatří mezi běžné věci.