Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký je rozdíl mezi deskami od Gigabytu 965G-DS3 a 965P-DS3?

aneb je to opravdu jen v té grafice? Uznávám, že můj dotaz vypadá poněkud hloupě, ale na ty géčkovy desky jsem narazil s velkými slevami cca 1200korun a ty péčkovy jsou kolem dvou a půl tisíc. Potřebuji mít jistotu že když koupím tu s G a dám do ní grafiku bude stejny jako ta s P. Mám ještě možnost koupit levnější desku od MSI 965P neo-f a opravdu nevím. Děkuji za pomoc.

Je v tom iny northbridge. 965G ma integrovanu grafiku, 965P nema. Nechce sa mi citat datasheety o 965 teraz ale zvycajne "P" verzie intelu podporuju aj vyssie frekvencie cohosi (FSB alebo RAM apod).

Musis aj rozlisovat revizie tych dosiek (1.0, 2.0, 3.0)
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Pro ducts_List.aspx?VenderType=Intel&CPUType=socket+77 5
Napr. 965P verzia 3.3 podporuje aj FSB1333, starsie P verzie a vsetky G verzie nepodporuju.
Ved si to tam naklikaj na gigabyte stranke (G aj P vsetky verzie), kliknes si na specifikacie a porovnat si to uz snad vies.

P.S. odpoved na ti tvoju otazku - ano ak kupis G a strcis tam externu grafiku a onboard grafiku vypnes v BIOSe tak by to malo normalne fungovat (za predpokladu ze ta doska podporuje FSB tvojho CPU a frekvenciu tvojich RAM modulov).