Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kúpa legalizačneho CD Windows

Som jeden z tych čo si kupovali nove Pc a mali v tom par mesiacou poriadny total-hokej.Na moje prekvapenie som zistil že Cdečka ktore som mal pribalene k PC vobec neobsahuju legalizačne Windows XP ktore mam v PC.
Nakolko mam novozavedeny internet,som sa rozhodol,že si zakupim Legalizačne CD Windows
Ako prve ma napadlo Windows XP SP2 Home ale zaujimalo by ma dokedy bude podpora pre aktualizacie SP2.

Ako viem SP1 už skončilo a viem že sa pripravuje SP3Pripadne ako prejsť zo SP2 na SP3(kolko ma to bude stať)

Ako druhe ma napadla zatial rozvijajuca sa Vista Home ale mam problem že na oficianych strankach ASUS nemožem najsť ovladače zakladovky pre Vistu(skončila podpora ešte na konci roku 2005 a Vista tam nieje uvedena.(Možno by niekdo poradil či je niečo na Vistu.Mam Asus P5GDC Deluxe.Dik)
Dakujem

Na moje prekvapenie som zistil že Cdečka ktore som mal pribalene k PC vobec neobsahuju legalizačne Windows XP ktore mam v PC.

Tak tohle by stálo za malé rozvedení. Počítač vám skládal někdo v garáži, nainstaloval nelegální OS a přiložil jeho kopii na CD? Nebo co jsou zač ta CD? Jak jste přišel k OS v počítači? Platil jste za něj?
Legalizační Windows XP jsou určená k legalizaci upirátěného systému. Nepleťte si to se slovem legální.

Prechod medzi SP1, SP2, SP3, ..., SPn je zadarmo, stiahnes si servicepack z www.microsoft.sk a nainstalujes.

Ak mas HW na ktory nie su ovladace pre Vistu tak nekupuj vistu.

Pozri sa na fakturu ci tam mas ze si platil aj WinXP. Ak nemas tak si ich nekupil a teda mal by si si ich ist kupit aby boli legal.
Ak na fakture k PC mas ze si platil aj za WinXP, tak by si mal mat licencnu nalepku na PC alebo pribalenu. Nemusis mat nutne CD (aj ked mal by si mat, v tom pripade by som kontaktoval predajcu, nemas k tomu nahodou recovery CD? Je to znackove PC? ak ano aka znacka?)

Ono je chyba každopadne u mna.Pred tym som nevedel ani ako sa pušta PC.Oslovil som jedneho predajcu PC že chcem do 30000sk kupiť počitač.Počitač do troch dni poskladal a odniesol som si ho domou.Ked som ho po čase oslovil kde mam CD k windows tak my povedal že treba si ho individualne zakupiť.
Jednoducho som bol hlupak,že so si myslel ked vysolim 30000sk tak to bude automaticky v cene.
Tie original CD mam k materskej doske,grafike,tlačiarni.
To PC je skladane
Spať ale k mojemu problemu.
Takže ten prechod by nemal byť problem z SP2 na SP3 u XP?Ale čo ta podpora neskonči nahodou v kratkej dobe nastupom Visty?
Rad by som kupil aj tu Vistu ale k zakladovke ako som už pisal nemožem najsť ovladače.K grafike a k tlačiarni som našiel.

Trochu od konce: ovladače k základní desce bys ve Vistě na 99% nepotřeboval. A pokud ano, dají se stáhnout z internetu. Nicméně nemyslím si, že by Vista byla na starší počítač vhodná (kvůli vyšší hardwerovým nárokům oproti XP). Podpora pro XP rozhodně v následujících letech neskončí, už třeba proto, že většina PC s Windows má nainstalovány právě XP. Přechod z SP2 na SP3 by neměl být problém...

Pokud ty Wokna jsou na faktuře, tak by prodejce měl bez řečí a bez příplatků vysolit instalační CD. Pokud na faktuře nejsou, tak je tam černá kopie (což je ta nejpravděpodobnější varianta) a koupi legalizačního CD se tazatel nevyhne. Teda pokud si tam ty Wokna nenainstaloval sám.

PS: Kde se dají koupit legalizační klíčky k ukradenému autu?