Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Celeron 300A MHz přetaktovaní

Prosím o přesný návod na přetaktování Celeronu 300A MHz.Zákl.deska Abit BH6-chipset i440BX,pamět SDRAM 2x64MB PC66,grafikaGeForce2MX400.Když se dostanu do Biosu do Soft menu II tak je tam :CPU operating speed:300/66 a když se proklikám do menu:USER DEFINE:ext.clok(PCI):66MHz(1/2(
multipliér factor:x3.5
sel 100/66 signal:High
AGPCLK/CPUCLK :1/1
L2 cache latency:default
sped error hold:enabled
a dole:CPU power supply:CPU default
core voltage :2.00V
vím že bych měl někde nastavit FSB na 100MHz ale nevím kde.A co ještě dál udělat.Z kusových návodů na netu jsem lama.Prosím nenadávejte mi, jsem už dědek.Děkuji moc a přeji stálé zdraví.

Přetaktovávat takovou šunku ani nemá cenu - výkon, který získáš navíc, ani nepostřehneš. Raději se podívej, jakej nejlepší procesor tam lze nacpat a mrkni po bazarech. Za PIII @ 350MHz bych dal asi tak 150Kč, víc ne. A i to je možná moc.

fakt, zabudni na to. Doska s i440BX by mala zvladat snad (IMHO) procesory az do P3/1000MHz s FSB100, t.j. radsej sa popozeraj po bazaroch/inzeratoch po nejakom normalnejsom CPU. P.S. aha pozor ta doska ma pre CPU Slot1 a nie paticu, takze pozerat sa len po Slot1 CPU, alebo nejake P3 s redukciou socket370->Slot1 keby sa niekde vyskytol za lacny peniaz. Doska by mala zvladat aspon do P3/700

Lepsi nez taktovat by bylo lepsi pretaktovani tam dat Pentium III deska zvlada do 700Mhz
,ale casto bych se dival na kondenzatory protoze ,tyto desky s nimi mely problemy.
pameti zvlada na 133Mhz . a take tam byla moznost vymenou biosu ktery zvlada az 1M procesory PIII .Taktovani procesoru se dela nastavenim prepinace.
CPU
1.Supports Pentium®III 450~700 MHz processor cartridge.
2.Supports Pentium®II 350 ~ 450 MHz processor cartridge (Based on 100MHz clock)
3.Supports Pentium®II 233 ~ 333 MHz processor cartridge (Based on 66MHz clock)
4.Supports Celeron®266 ~ 333 MHz processor cartridge (Based on 66MHz clock)

Chipset
1.Intel 440BX chipset (82443BX and 82371EB)
2.Supports Ultra DMA/33 IDE protocol
3.Supports Advanced Configuration and Power Management Interface (ACPI)
4.Supports AGP 66MHz/133MHz (Sideband) 3.3V device
Memory
1.Three 168-pin DIMM sockets support SDRAM module
2.Supports up to 384MB MAX. (8, 16, 32, 64, 128MB SDRAM)
3.ECC support

Cache Memory
1.Level 1 and Level 2 cache built into Intel Pentium®II processor cartridge

System BIOS
1.CPU SOFT MENUTM II eliminates the need for jumpers or DIP switches needed to set CPU parameters
2.Award Plug and Play BIOS supports APM, DMI
3.BIOS setup support 66, 75, 83*, 100, 112*,124* and 133*MHz external clock