Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aktualizace WXP Home a virus

Dobrý den. Mám na Vás pár dotazů.
Když chci ručně zjistit, jestli nejsou na webu nějaké aktualizace zabezpečení systému Windows, tak mi to při zjišťování vyhodí chybu číslo 0x80072EFD. Když jsem se díval, co s tím, tak tam radili ať vypnu firewall a zapnu ten integrovanej Windowsáckej, ale problém je, že tohle se mi dělat nechce. Poradíte prosím, jak nastavit Comodo nebo jak obejít tuhle chybu?

Dneska jsem kliknul na nějakej odkaz, kde se měl stáhnou takovej prográmek (odinstalátor) a on to byl vir. Avast začal kvílet v době, kdy jsem na obrazovce měl takové to okno, kde si vyberu jestli opravdu chci stáhnou. Kdy v takovýhle případech zasahuje firewall? Moc tomu nerozumím, ale myslel jsem si, že nejdřív zakročí firewall a až když se vir dostane do compu, tak začne ječet AV. Ale podle mé dnešní zkušenosti tomu tak není. :-?::)

Díky moc.

Myslet si, že tě firewall ochrání před virama je trochu naivní představa. Firewall může blokovat porty, může bránit programům k připojení na internet bez tvého vědomí, může bránit útokům "z venku", ale proti tobě samému tě neochrání...