Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD do mp4 nebo xvid?

Zdravím. Chtěl bych si zálohovat pár svých DVD a nevím který program resp. kodek použít. Mám Nero Vision Express, který vytváří .MP4 a díky jednoduchosti beru v potaz i AutoGK s Xvid. Co byste použili vy? Co bude mít kvalitnější výsledek(obraz+zvuk)? Hledal jsem nějaké srovnání těchto kodeků, ale našel jsem jen staré články okolo roku 2003. Předem díky za pomoc.

Děkuji všem. Program DVDx se mi s poslední verzí divx 6 nepodařilo rozběhnout, navíc má problémy s kapitolami. Dr.divx je jednoduchý, ale jak už bylo řečeno nemá skoro žádné možnosti nastavení a výsledek i při maximální zvolené kvalitě(divx pro, chorobna kvalita) nedosahuje kvalit free xvid a autogk. AutoGK a xvid je kvalitní ale rychlost kodovaní při 2pass je hojhorší. Nero vision je nejrychlejší a výsledek mi přijde dokonce lepší než při použití xvid(v některých částech je u xvid více kostičkovaný obraz), ale možná to je jen nesprávným nastavením kodeku. Každopádně díky za doporučení.

Takže použil jsem poslední verzi DVDx 2.7 a kodek divx 6.6 pro, protože free verze divx kodeku není rozhodně kvalitní. Když jsem chtěl vybrat jen např. poslední kalitolu z dvd, vyskočila hláška, ze při použití 2pass průchodu nelze dělit kapitoly. Kodek xvid jsem použil s AutoGK a kvalita je výborná, takže určitě stejných výsledků bych se dobral s DVDx. Ale ovládaní a rychlost je u Nera Vision o mnoho lepší, takže zůstanu u něj.