Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení monitoru Samsung

Ahoj všichni,
před pád dny jsem si koupil nový monitor Samsung 931c, na nějž jsem přešel z CRT monitoru Sony Trinitron E 430. Nainstaloval jsem si několik programů z přiloženého CD k ovládání a seřizování monitoru a pokouším se nastavit "pěkný obraz", ale pořád nejsem spokojený.

Nejprve bych se rád zeptal na program Magic Tune a fci Magic Bright, kde lze vybírat z několika možností typu: film, sport, hra, text, internet a monitor následně sám upraví jas a kontrast pro danou činnost. Možná to bude nějakým jiným nastavením, ale většina z možností mi přijde nepoužitelná, zejména kvůli velkému přesvětlení obrazu. Používám tedy pouze možnost "text" ještě se sníženým kontrastem a stejně mě z toho trochu bolí očka. Zaznamenal někdo stejný problém?

Dále by mě zajímal nástroj pro kalibraci barev, kde (jsem asi tupej) nerozumím, vůči čemu mám měnit jezdcem barvu té testovací plochy. Vždyť je to vůči pozadí úplně něco jiného.

A konečně bílá barva na monitoru. Jde nějak udělat, aby bílá nebyla tak bílá? Zkoušel jsem to pomocí jasu a kontrastu, ale efekt nic moc.

Každému, kdo přečte celý tento text "děkuji" a těm co odpoví "mnohokrát" :o)

S pozdravem Lubo

zacitujem z otazky

ale většina z možností mi přijde nepoužitelná

mne osobne sa zdaju nepouzitelne komplet vsetky taketo programy a nikdy ich neinstalujem, uz mi raz davno jeden taky dodrbal spravanie sa grafiky vo Win ze som ho odinstaloval a nikdy viac take nieco neinstalujem.
Vacsina potrebnych veci sa da nastavit v menu monitora a v ovladacoch grafiky.

P.S. co sa tyka moc svetlej bielej, tak ja mam na LCDcku jas a kontrast takmer na minime (hodnota ca. 5 az 10 z plneho rozsahu 100). Odinstaluj nezmysly nastav si jas a kontrast na desatinu a to je vsetko :-)