Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem EXCEL - pomalé načtení

V Microsoft Excel mám uloženou databázi ve velikosti asi 30MB,různá čísla a vzorce, a poslední dobou mi trvá až 7 minut, než se mi po příkazu k otevření načte. Měl jsem zde i mnoho komentářů k jednotlivým políčkám, ty mi postupně zmizely samy od sebe. Také se znatelně protáhla doba, než tiskárna začne tisknout výběr z pole.Optám se, zda se stímto někdo nesetkal, zda je to velikostí souboru?Děkuji

vracím se k mému problému pomalého načtení- měl jsem možnost otevření v různých PC,a všude to je do půl minuty otevřeno.Je to asi zpomaleno jen v tom mém, lámu si hlavu, kde asi... Mám: W.XP, CPU IntelPentium 4A,2400MHz, desku ASUSP4PE-X, 512MB, grafiku SAPPHIRE RADEON 9000 ATLANTIS PRO-Secondary(128MB), pevný disk 120GB,7200RPM,Ultra-ATA/100,(...málo místa-6% volna). Jsem už z toho "mimo", doba načtení se mi spíše protahuje. Díky za názor, kde pátrat...