Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vzdálená plocha

Zkouším nastavit vzdálenou plochu přes TightVNC, vše mi šlape dobře až na připojení k PC přes ADSL modem, k němuž je přes HUB připojeno více PC. Mohl by mi někdo poradit, jak to funguje, když mám propojeno více PC ve vnitřní síti a jak na ně přistupovat? Z PC se dostanu přes VNC na všechny PC ve vnitřní síti, zrovna tak i na jiná místa spojené tím a samým modemem ( jenom je k němu připojeno jedno PC ), ale na tohle PC se nemůžu dostat (konfigurace modemů je stejná)?

Pokud chces pristupovat zvenku k PC, musis na routeru provest port forwarding. Pokud chces pristupovat k vice PC, musis pro kazde PC nastavit jiny port a z venku se budes pripojovat pres VNC na jednu adresu, ale pres ruzne porty.

Dalsi moznosti je pripojit se na jedno PC, na nem spustis VNC a budes pristupovat k ostatnim PC.

Pokud tomu spravne rozumim, tak bude zapotrebi nakonfigurovat port forwarding v routeru. Router bude asi soucasti toho ADSL modemu. Port forwarding je popsanej treba tady: routers.htm - akorat bude zapotrebi zjistit port pouzivanej v TightVNC.
BTW: Nepomohlo by tady treba Hamachi (nebo jak se to jmenuje)?