Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem klávesnice sice čistá, ale nefunkční

Tak jsem dnes umyl klávesnici, hezky saponátem,je po 8 letech jako nová,ale bohužel mi na ní nereaguje ani na silný úhoz asi 8 písmenek, asi se do ní dostalo trchu vody. Po otevení jsem nenašel žádnou viditelnou chybu na tištěných spojích, nevíte někdo, čím ji oživit? Díky

Já jsem v sobotu klávesnici rozebral na jednotlivé díly:
1. Vrchní a spodní díl.
2. Klávesy.
3. Folie (3ks - dvě potištěné a jedna preforovaná mezi nimi - distanční).
4. Kabel s kouskem plošáku.

Díl 1+2 jsem namočil do saponátové vody na dva dny.
Na díl 3 jsem nesahal - pouze zvenku jsem jej otřel suchým hadříkem z mikrovlákna.
Díl 4 jsem umyl pouze přívodní kabel saponátem. na plošáku jsem vyměnil LED za červené - tunning. :-)
Díl 1+2 jsem vykartáčoval a osušil.
Postupně vše jsem složil dohromady - jak to bylo. Musel jsem dát pozor aby folie přesně pasovaly.
Zapnul jsem ji a místo nevzhledné hnědé klávesnice mi fungoval téměř sněhově bílá. Původní sloužila asi někde v zahulené kanceláři 9 let.

V tvém případě se pravděpodobně dostala voda mezi folie - tu jen tak nevysušíš. Pokud ji rozebereš a mezi fóliema ji oplácneš destilkou a pak ji otřeš do sucha, tak je velká pravděpodobnost, že ti bude zase chodit. Možná, že by šel použít IRON na okna (obsahuje iso-propylalkohol a ten umí rychle vysušovat).