Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou zvolit kvalitní,výkonnou,ale tichou grafickou kartu?

Chtěl bych pořídit kvalitní,výkonnou,ale přesto tichou grafickou kartu. Uvažoval jsem i o pasivním chlazení,ale není tam takový výběr a nejsou až tak výkonné. V úvahu beru i slušný poměr výkon/cena (prostě okolo cca 4.tis.Kč).Otázkou je i DirextX (9 nebo 10??)

Doporučují mi:
Sapphire Atlantis ATI Radeon X1950PRO 256 MB, PCI-E
Sapphire Atlantis ATI Radeon X1950PRO Ultimate 256 MB, PCI-E
PALIT XpertVision Radeon X1950GT 512MB GDDR3 (256bit),PCI-E

Jaké by jste dali přednost,případně mi doporučili jinou?
Ale 8800 GTS a ATI 2900 XT za 9.-10.tis. vzhledem k ceně nechci..Díky za rady.

Sapphir je jistě velmi slušná/cenově výhodná karta ... používají i rychlejší paměti než např. Gigabyte X1950 Pro ... ale! Od Sapphiru můžete čekat bohužel jedny z nej nebo vůbec nejhlučnější karty (X1950Pro) ve 3D ...

Sapphir X1950 Pro je ve 2D tišší než Gigabyte X1950 Pro(Zalman chladič/vyšší takty), ve 3D se obrací "skóre" a tišší je Gigabyte ...

Pokud chcete nějaký tichý Radeon X1950 Pro - volte nejlíp Asus nebo výměna větráku za tišší (jsou i pasivy na X1950 Pro - velmi dobré/dostatečné (někde snad i v časopise Computer byly nějaké testy ... možná jinde ... nejsem jist, kde jsem tuto záležitost viděl/zaznamenal, ale je lépe mít dobře větranou skříň ... navíc - výměnou větráku se pravděpodobně změní záruční doba ...).

Palit X 1950Gt - jeden pohled/recenze:

... Druhé, co nás zajímalo je samozřejmě chlazení a teploty. Tak a sem jsem si nechával ta slova chvály. Na osazený chladič jsme byli zvědavi a chladič nás skutečně udivil. Nebyl vůbec slyšet a to za žádných okolností - kontroloval jsem, zda vůbec jde. A k tomu všemu teploty.
Ty jsou více než dobré. Tedy za chlazení má Palit jedničku s dvěma hvězdičkami. Takhle nějak si představujeme chlazení, neslyšitelné a účinné ...

http://www.ddworld.cz/graficke-karty/ati-x1950gt-po mer-cena-vykon-na-druhou-44.html

Ovšem Palit neumím srovnat s ostatní konkurencí v tichosti chladiče za "různého" provozu - snad někde mrknout a pohledat nějaká srovnání/testy, které více napoví ...

Taky jsem četl tu recenzi a prozatím tím mým "favoritem" z uvedených grafických karet pro koupi je PALIT XpertVision Radeon X1950GT 512MB GDDR3 (256bit),PCI-E...Jsou jak jsem již psal pochopitelně výkonnější graf. karty (8800,ATI 2900),ale logicky za podstatně více peněz...A tato karta má opravdu skvělý poměr výkon/cena (cca 3.400 Kč).