Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem notebook HPDV6301eu problem s windows

Zdravim všechny

pred tydnem jsem koupil novy NB od HP ,typ DV6301 s vistama home basic, samozrejme ze mi OS nevyhovoval, nejelo mi par aplikaci jako na starem PC s win XP.nelenil jsem a nainstaloval hned win XP home, jake bylo me zdeŠení když jsem zjistil že společnost HP dodava ovladače pro tento typ NB pouze pro visty!tudiž pod xp nejde zvuk a Notes jede v nouzovem rezimu.

Uz jsem zkousel hodne ovladacu ,ale v xp proste zvuk ani grafiku nerozjedu.Vista ma pri instalaci jinou hiearchii, proto ani ovladace z visty nemohu pouzit.

Notes jsem koupil s predinstalovanym OS win vista,zadny DVD k tomu nebyl.

ted chci win vista zpet, nevite jak na to? zkazim neco tim kdyz koupim novy os a nainstaluju si ho sam?

dekuji za odpovedi

Jirka

diky za odpoved

nakonec jsem notes poslal znamemu,ktery se v tom vyzna.licence win vista je jakasi činská nebo co, říkal ze tam zkusí xp vpravit, tak pak vam poreferuji.vista je hrozne zatezujici,zvlaste pro notebooky, dle meho nazoru.asi prijdu o visty ,ale envadi mi to, radeji cerne xp pod kterymi rozbeham vse.

pokud vas neco napadne klidne piste, vic hlav vic vi

No mal si vytvorit ten rescue disk, ved od toho tam ta funkcia je a krici to tusim pri prvom spusteni.
Zavisi od vyrobcu je mozne ze je na disku specialny skryty recovery oddiel a treba to prislusnymi klavesami/ukonmi pri starte aktivovat. Treba pozriet navod k NB pripadne kontaktovat support HP.

Ovladace si nainstalujes podla toho aky tam je chipset / grafika / atd. zo stranok vyrobcu chipsetu / grafiky /atd.

Nejake ovladace pre WinXP (touchpad a nejaky wireless network manager) mas aj na www.hp.com (je tam okienko search, tam nacpes typ notebooku a das si ho vyhladat, az ti ho najde tak si kliknes na software & drivers download).

Problem ale moze byt so zvukovkou, tam sice plati to iste co pisem vyssie (ovladac je na strankach vyrobcu AC97/Azalia kodeku) ale problem moze byt so subdevice-ID (t.j. ze ovladac moze oznamit ze zvukovka nesuhlasi a odmietne sa nainstalovat), to sa tu uz riesilo u podobneho notebooku http://pc.poradna.net/question/view/129148-notebook -hp-530-nefunkcni-zvuk

Problem je v tom ,že ovladače pro tento typ notebooku jsou dostupne jen pro Vistu.Pro XP jsou k dispozici ovladace pouze na chipset a klavesnici s myší.Dival jsem se na official server HP.

Jinak to co nechapes? = mel jsem Vistu = nefrcelo dost veci = tak jsem dal XP = nemohu sehnat ovladace

NB jsem momentalne zanesl k odbornikovi s tim ze bych tam chtel radeji xp ,jsem na ne zvykly ,ale hlavne od toho cekam kompatibilitu se vsemi prg ktere pouzivam.Osobne me Vista velmi zklamala = 1gb ram a nicmoc rychlost,pouze pribylo 1milion hlaŠek jestli to či ono chci važně smazat,kopirovat atd.

Jirka

Tak si si nemal kupovat NB s vistou ale s XP. Ti pisem odkial mas zobrat ovladace. Ovladace pre WinXP su na vsetko, len treba ist na stranky vyrobcu daneho chipsetu + grafiky + atd.
Chipset aj grafika je tam nvidia takze ovladace pre chipset aj grafiku su na www.nvidia.com, aj pre WinXP. Zvukovka zavisi od toho aka tam je (treba pozreit na hp.com) a podla toho stiahnut ovladac zo stranok vyrobcu zvukovkoveho chipu.

P.S. jasne ze kdejake starsie aplikacie maju problem s Vistou, to sa da ale riesit predsa upgradnutim (novou verziou) danej aplikacie, a nie formatovanim disku. Prip. skusit spustit tu aplikaciou v mode kompatibility (pravy klik, atd). Ak sa ti Vista nepaci tak ok daj si tam XP. Mne sa Vista tiez nepaci, resp. ziadne Win sa mi nepaci :-)

nu on zrovna s XP nebyl nikde ke koupi a musel jsem jednat rychle...taky jsem chtel urcitou cenovou hladinu a uz i tu jsem přestřelil :x:

Jinak je mi jasne že je to především má chyba = nevytvořeni rescue disku

S temi ovladaci je to fakt na štíru, nemohl jsem nikde najit ovladac pro GK nvidia GO 6150 8-) a to same pro zvuk .Vše řeší technik , který XP osadí nejspiše kompatibilnimi ovladaci a Ja budu spokojeny uzivatel.Výsledek Vám pak napíšu.

Jirka

neexistuju ziadne "kompatibilni ovladace". Bud tam da ovladac Nvidia alebo si tam nacpe sam Win nejaky stary 3rocny ovladac NVidia ktory je na instalacke Win (ak mu bude pasovat device ID), alebo tam nebude ovladac ziaden a bude to v spravcovi zariadeni s vykricnikom a nepojde korektne.

P.S. Ta Geforce Go 6150 tusim nie je externa, to je integrovane v chipsete (podla http://www.nvidia.com/object/mobogpu_nb_6series.htm l je tam teda chipset nForce Go 430), takze ovladac chipsetu na www.nvidia.com, platform driver pre nForce 430 with grafphic, a kukam ze debilna nVidia prave k tomuto jednemu chipsetu nedala ovladac pre XP :-) Tak tam nainstaluj ten pre 430ku bez grafiky, a pre grafiku by som skusil normalny forceware pre "GeForce 6 series" (ono tam aj tak kazdy vyber konci ta jednom a tom istom forceware :). Ked si k tomu pozries release notes, tak tam je podporovany aj "GeForce 6150SE nForce 430" takze by to malo fungovat.

Ak by nahodou nevedel najst ovladace na nieco tak sa to podla device ID a vendor ID (daju sa vycitat zvycajne v spravcovi zariadeni) identifikovat, a najst si potom ovladace ktore k tomu pasuju ak nepasuju ziadne tak upravit :-) podobne ako sme to urobili tu http://pc.poradna.net/question/view/129148-notebook -hp-530-nefunkcni-zvuk
Nakoniec ale o par dni asi po staznostiach uzovatelov dal HP na stranky aj ovladac pre zvukovku co sa tam riesila :-)

P.S. ale je mozno lepsie tam dat uz tie visty tak ako to bolo, a najst si nove aplikacie ktore budu fungovat na Viste... Do buducnosti to niekedy aj tak bude potrebne urobit, mozno o rok mozno o tri.

Tak notebook je jiz opraven!Stalo me to 500kc, pro pana technika.Nechal jsem dát ty XPčka SP2. Pro NB šla žena,Ja to zkontroluji az prijdu z práce.

Na ty ID se budu muset kouknout, jak se to hledá....doufám že již nikdy nebudu potřebovat.

Na HD zustal oddil od Visty, takze v budoucnu je tu možnost...

Diky za rady a pomoc

preji pekny denn

Jirka Lipník