Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vista - problem s ethernetom

Vista sa rozhodla, ze ide ignorovat sietove pripojenia. Odmieta nacitat zoznam sietovych adapterov. Vraj nie je spustena sluzba Sietove pripojenia. Pozeram a ozaj sluzba je vypnuta. Pri pokuse zapnut ju cez spravcu uloh dostavam okrem infarktu hlasku o odopreti pristupu. takisto zabudovana wifina pri pokuse napojit sa na wpa siet hodi chybovu hlasku.
Jedna sa o nb Asus F3T -AP009C.
Neznasam Vistu ale ak by sa nahodou niekto s niecim podobnym stretol a mal by riesenie bol by som rad. Inak donedavna na tom nb fungovalo vsetko. Dnes mi ho doniesli a skusil som:
- odobrat sietove adaptery a znovu ich nainstalovat
- spustit sluzby rucne (nemam ako admin opravnenie)
- restartovat dhcp klienta a zadat adresu rucne (rucne neslo pretoze system nezobrazi ethernetovu kartu aj ked cez ipconfig mi ju ukaze...s ip 169...)
- instalovat bezdrotovu siet rucne aj automaticky
- skusal som to cele aj z ineho lokalneho konta
- nudzovy rezim zo sietovou podporou
- fw je vypnuty

loading...

Moj tip je tiez vir. Recovery ale formatuje hdd pokial viem, takze to sa zakaznik asi nepotesi. Navyse zakaznici chcu casto zazraky na pockanie. Keby to bolo XP trufnem si rozvrtat mu system ale z Vistou sa nekamosim. Asi vytiahnem hdd hodim do boxu a skusim odvirit na inom pc.
Samozrejme som skusal aj obnovu systemu ale nesiel ziaden bod obnovy.

Celý problém je pouze v tom, že nespouštíš program msconfig.exe s oprávněním administrátora.

Dej si tento program vyhledat a pak na něj klepni pravou myší a navol spustit jako správce:

[http://img514.imageshack.us/img514/4083/startiw9.pn g]

Zatím lze tato opatření ve Vistech považovat "pouze" za přehnanou bezpečnost.
Jsem ovšem zvědav kdy budou prolomena a jediný před kým budou chránit Visty je jen a pouze uživatel ;-)