Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Existuje misto Linux LiveCD neco jako LiveUSBFlash?

Ahojky... při čtení http://pc.poradna.net/question/view/143151-trampoty -s-ubuntu mě napadlo, jestli třeba neexistuje nějaká Linuxová distribuce, kterou bych si mohla dát na svou flashku (má 2 nebo 4GB, teď nevím)? Prostě něco jako LiveCD, ale aby se to spouštělo z flashky.

Ale ne aby to byly nějaká kouzla s DLL nebo co za soubory v tom Linuxu vlastně je:-D, ale abych prostě stáhla nějaký instalátor, ve Windows ho spustila a on mi na připojené flashce vytvořil bootovatelnou Linuxí distribuci. I za cenu, že bych na tu flashku pak už z Windows nemohla.
Prostě něco podobně jednoduchého jako vypálení ISO u LiveCD aby to bylo.

Kujíí

1.Stáhni si nejnovější SLAX distribuci v.6. ...
2.Rozbal obsah ISO na USB klíč (2 adresare SLAX a BOOT)
3.V adresaři BOOT klikni na: bootinst.bat (usb disk se stane bootovatelným)

MCNLive nemusí být nainstalované, aby se dalo přenést na USB. Pokud umíš anglicky,je to zde: usblive.htm (dole na stránce je to krok za krokem popsané,vpravo na stránce jsou i obrázky instalace na USB). Vyšlo to ( MCNLive) i nedávno v časopisu Chip v češtině.