Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze spustit PC.

Dobrý den,
po přijezdu z dovolené jsme zapnuli PC,které bylo 14 dnů vypojené ze zásuvky. Po zapnutí se roztočí větráky a tím to celé končí. Speaker opakovaně jednou dlouze pípne. Monitor se nezapne,počítač vůbec nezačne bootovat.Před vypnutím na dovolenou počítač fungoval bez problémů.Předem dík za rady,je to nemilé překvapení...
P.S.Vše je zapojené jako předtím.

většinou se vyšťaví baterka udržující nastavení BIOSu. Zkus to rozdělat a nastavit na desce clearCMOS (samozřejmě při totálně vypnutém -tj. vytažená vydlice ze zásuvky- PC).

A když už budeš při tom otevírání, zkontroluj kondíky na desce na výdutě, případně už vyteklý elektrolyt, pokud je tvá deska staršího data.

do zdroje vlezla myš. nebo čmeláček :)
protože funguje jen 12v větev pro větráky, jinak nic.

jestli máš známého s voltmetrem, ať se staví a mrkne na +5v, +12v a +3v3 větev - při měření musí mít zátěž, čili v desce, nesmí být naprázdno.
zapojení atx konektoru najdeš na netu nebo v manuálu k boardu.