Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Navigator (GPS na notebooku)

Dobry den dopocul som sa ze aj na notebol sa da naistalovat navigacny sistem viem mi nietkto poradit ako alebo kde ho zozeniem .. aby som nemusel kupovat navigacny gps
dakujem
Změna předmětu, původně: Navigator (LaKr) (Kráťa)

eeeeeeeeeeeeeeee jak to myslíš? Jako že někam pojedeš na kole, na řidítka si přiděláš notebook a podle toho 3 hodiny (nebo jak dlouho vydrží) pojedeš? Nebo si jej přiděláš na přední sklo auta?
Podle mě je to blbost a každopádně ať je to cokoli, potřebuješ anténu, která se spojí se satelitem a on předá informace.

GPS přijímač je zřízení, které přijímá signál z několika družic, vyhodnotí jej a podle něj určí tvou polohu. Bez tohoto zařízení můžeš samozřejmě navigační soft používat, když se budeš v mapě posouvat ručně, podle toho, kde se nacházíš (popř. to bude dělat spolujezdec).
V takovém případě bude ekonomicky mnohem výhodnější přídit is papírovou mapu - menší, lehčí a nezávislá na elektrice.

Stačí i InfoMapa od PjSoftu (s navigačním modulem). Dál k tomu musíš mít nějaký GPS přístroj, je jich na výběr hojnost - jak přes Modrého zuba tak i přes serial. Protokol ENMEA nebo GARMIN. Avšak pro neforemnost noťase a jeho malou výdrž baterek to nebude asi nejlepší kombinace. Dneska už jednoúčelová (a daleko lépe k navigování vybavená) zařízení GPS nejsou drahá.

Pre kamionistou su lepsie nb kvoli vacsiemu displeju. O baterku nejde vobec pretoze tam mas napajanie zo zapalovaca. Navyse ked ma vodic povinnu prestavku moze cez nb komunikovat s domovom alebo ho vyuzit pre zabavu.
GPS cez seriak som teda este nevidel (mozno v gps praveku) ale tie cez usb su pomerne hojne rozsirene. V sucasnosti ich vsak vytlacaju navigatory, ktore zazivaju boom.
Osobne odporucam zakaznikom kupit si pda z dovodov, ktore tu vsak nemozem blizsie specifikovat;o).

Tak to pak ano.

Je jich hodně se seriálem, dokonce fungl nový Garmin Geko 301 (používám na záznam tras co mi projedou autem aby mi nejezdili kudy nemají a lze použít i jako GPS přijímač) má jen seriál. Dál mám ještě jednoho staršího Garmina (nechce se mi lézt na skříň co to je za typ) také na seriál.