Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Domlouvátko pro vysunutí DVD mechaniky

Nevíte o nějakém programu, který by natvrdo vysunul DVD mechaniku?

Něco ji drželo a nepřišel jsem na to co. V procesech nebylo nic vidět, "Vysunout" v Tento počítač ani použití sponky taky nefungovalo a pomohl až restart.

Jedná se o server a tam restart není až tak oblíbená a vždy možná operace. Víte o nějakém jiném řešení?

Věřím, že zahnutím sponky by se to vyřešilo :)).
Sponka to vyrejpne mechanicky. Přímo se otáčí zubatým kolečkem na tom tácku na kafe. Blokování elektroniky na to nemá vliv. Sponkou je však nutno šukat mnohokrát, jeden zásun povytáhne tácek jen pranepatrně, téměř neviditelně. Až se udělá škvíra, zarazit tam nehty a vyrvat rukama.

Pokud však mechanika "táhne" (neustále jede motor, snažíc se to zavřít), pak je mechanika v haj*zlu.