Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s USB flashdiskem

Už asi rok používám 1GB flash disk a pokaždé normálně fungoval. Naposledy když jsem ho připojila k počítači tak se mi neustále zobrazovalo, že disk není naformátovaný. Nevíte co s tím??? Díky

Změna předmětu, původně: problém s USB (host)

Má ten flashdisk nějakou značku? Na jakém je používán OS?
Možná existuje utilita od výrobce, tak to zkusit pomocí jí naformátovat/diagnostikovat. Pokud se bude flashdisk chovat divně a dělat problémy, možná je vadný. To se tak někdy stává...

u flashek které nešly přečíst nebo nešly ani naformátovat, pomohl formát pod linuxem.
(pokud nebyly vadné, jsou to všechno přece jen laciné čínské šmejdy)

a co jsem si navykl 1x levým myšem kliknout na ikonu, vybrat který disk chcu odpojit - a pak vyrvat z pc, se už neopakovalo že něco nejde přečíst.

předpokládám že je to normální krám, který se chová jako usb mass storage device, tj. připojíš ho do usb ke každému pc, bez extra software.
pokud nejde ve windows přeformátovat ve správci disků, řekni někomu kdo má aspoň live cd linuxu, odtamtud to půjde znovu naformátovat na fat systém.

levné krámy jsou od toho, aby se kazily, zahazovaly, a zákazníci museli běhat po nové. žádného výrobce nezajímá jeho výrobek, který vydrží 10 let a ty nenakupuješ další.

a ještě jinak: flashka má být malá do malé riflové kapsy, u některých notebuků je šířka mezi usb konektory jen 8mm.
mp3 přehrávač má mít kapacitu desítky gb. kupovat obojetný hybrid je nesmysl - tlustá flashka a malý mp3 player.

a jak jsem psal dřív - osvědčuje se mi před vytažením z konektoru kliknout na ikonu "odpojit".