Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost zápisu pri vypalovani

Zdravim vsechny, chtel bych se zeptat jakou rychlost zapisu mam urcit pri vypalovani a to audia i videa. Pri vydeu se my to obcas seka.A jestli nejak ovlivnuje zadani rychlosti vypalovani. Je to vypalovacka HL-DT-ST CD-RW GCE-8520B. Diky moc

Změna předmětu, původně: Rychlost zápisu (LaKr) (Kráťa)

Ano, rychlost vypalování pak ovlivňuje kvalitu přehrávání.
Osobně mám vyzkoušeno DVD vypalovat 6x. Je to taková "divná" rychlost, ale ukázala se nejméně problematiká na stolních přístrojích.

Při vypalování na CD používám rychlost 16x.

Nemůžu souhlasit s názorem, že čím větší rychlost, tím více chyb.
O rychlosti vypalování se můžeme bavit 5 dlouhých zimních večerů.
Chce to přečíst si recenze na konkrétní vypalovačku + použít média,
které jí nejvíce "chutnají", nemluvě o stolním DVD. Na houby je perfektně
vypálené médium, když blbne ve stolním DVD nebo v audio věži.
Takže je třeba sehnat si informace na netu, půl hoďky nikoho nezabije.
Velmi zjednodušeně by se dalo uvést, že je dobré vypalovat o jednu volbu
rychlosti méně, než je maximum vypalovačky u datových médií a u CD Audio
zvolit "bezpečnou" rychlost 8x, dříve se u starých paliček uvádělo 4x.