Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno RichEdit v Delphi

Prosím, potřebuji pomoc.:?:
V Delphi jsem začal programovat něco jako MSWord, ale vyskytly se mi nějáké problémy.

1. Když se stiskne tlačítko "B", "I", nebo "U", tak je nastaveno:

procedure BoldClick (Sender: TObject);
begin
RichEdit.SelAttributes.style:=fsBold;
end;
procedure ItalicClick (Sender: TObject);
begin
RichEdit.SelAttributes.style:=fsItalic;
end;
procedure UnderlineClick (Sender: TObject);
begin
RichEdit.SelAttributes.style:=fsUnderline;
end;

Vypíše mi to chybu
Incompatible types: "TFontStyles" and "TFontStyle".:-/
Proč?

2.Jak nastavit, že tlačítka "zleva", "zprava" a "odprostřed" se vzájemně samy přepínají, když např.
je nadpis uprostřed, a pak kliknu na obyčejný text, který je vlevo.

3.jak nastavit tlačítko "Justify":?:

Děkuji.;-)

1) Pokud umis trosku anglicky, vis, ze FontStyles je mnozne cislo. Je to mnozina.
Taky musis myslet na to, ze kdyz kliknes na Bold a text je jiz Itacil ,tak chces Italic zachovat ne jej zmenit na Bold. Melo by to vypadat nejak takto:

procedure ItalicClick (Sender: TObject);
begin
RichEdit.SelAttributes.style := RichEdit.SelAttributes.style + [fsItalic];
end;

2) Musis reagovat na zmenu kurzoru, precist si SellAttributes a podle jejich nastaveni nastavit tlacitka

3) nijak. RichText v1.0 to neumi