Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Switch / Router

Zdravim vas. Kedze mi provider odmietol pridelit dasliu IP (mam 2 - stolne pc a notebook, IP su viazane s MAC adresami pc), chcem sa spytat, ci by v mojom pripade pomohla vymena switchu za ethernet router.
nakres : sieue1.png

Ide mi o pripojenie dalsich zariadeni (tablet, mobil)

Dakujem za rady.

Pokial pouzivas ovis5460 ako klienta staci ti naklonovat mac adresu svojho pc. Ono je celkom mozne, ze provider ma teba vo fw nie pod adresou pc ale pod adresou routra. Wifi spoj totizto nie je transparentny a neprenasa mac adresy (zalezi v akom mode si pripojeny). Moze vsak mat dvojite nastavenie a to tak, ze ip adresa je viazana na mac pc cez dhcp ale pristup na net je viazany na mac wifi klienta.