Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem testování grafiky, procesoru, zákl. desky

existuje nějaký kvalitní program který zjistí jestli je vadná grafika, nebo základní deska, procesor a RAM ?nemusí to být program co zvládne vše najednou ale chtěl bych otestovat všechny věci jestli zprávně fungují a nejsou nějak poškozeny.

program který zjistí jestli je vadná

Nie, taky zazracny program ktory by bezal aj na vadnej zakl.doske neexistuje :-)

Testovacich programov je milion, kazdy testuje len to ci funguje spravne nieco co ten program ocakava. Ale nikto ti nevypise ze co je vadne, na to musis prist sam. Totiz ak napr memtest zisti problem tak to nemusi znamenat ze je vadna RAM, moze byt aj napr. vadna doska, vadny CPU (cache v nom), stary BIOS na doske apod. Memtest ti moze len oznamit ze ci to co zapisal do RAM je to iste co z nej precital, ale ak nie je, tak ten program nemoze vediet ze co konkretne je vadne.

Inac na test CPU aj pod zatazou je dobry napr. prime95 a v nom torture test. Je dobre pri tom aj sledovat teplotu CPU cim sa zisti dostatocnost chladenia cpu. Ostatne programy ktore by som doporucil aj ja uz su napisane v predch. prispevku.