Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WLAN kontrola sítě

Existuje nějaký software, kterým lze restartovat AP zařízení. Cili co by mnel delat SW. Aplikace bude ping (ovat) na IP adresy vnitrni site, pokud ztrati spojeni například na adrese 10.99.0.10 zarizeni restartuje. Pokud nic takoveho není, mohl by to někdo napsat a já to od něj odkoupím :) Je to hlavne z toho duvodu, ulehceni práce administratora site. Na zarizeni se da sice nastavit restartovat při strate spojeni, ale podle zkusenosti toto skoro vůbec nefunguje.

Osobne pouzivam na sieti Awap 603(8) ale vyslovene ako klientov, pretoze dat tieto zariadenia ktorym sa meni vyrobca ako ponozky (rovnake skatulky sa predavaju pod 10 nazvami) ako ap je odvazne. A uz vobec by som na nic nestaval p2p spoje. Ak chces nieco kvalitne kup si slovensky wline4000 (da sa dokupit hw watchdog, co je ozaj spolahlive) alebo nieco z klasiky...zcom1xxx, dcom1590 (sparklan) a pod. V sucasnej dobe sa ako ap vsade presadzuju rozne varianty RB (vacsinou s CM9 a CM10).
HW watchdog je chrobak, ktory sa napajkuje na plosak a "strazi" konektivitu zariadenia.