Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký operační systém?

Dobrý den
Vzhledem k neuvěřitelné komerčnosti os windows,jsem se rozhodl úplně změnit os.
Jelikož s žádným jiným os nemám zkušenosti,ta kbych potřeboval doporučit nějaký,u kterého se kvalita propojuje s vstřícným uživatelským rozhraním podobnému tomu ve windows,aby přechod byl co nejméně znát.
Děkuji předem za doporučení a rady
AlpineX
Změna předmětu, původně: Operační systém (LaKr) (Kráťa)

Svého času jsem měl Intel 486 DLC, což byla sice vražda,
ale DOS 6.22 na tom jel suprově. Dodnes tak jednou za půl roku
zapnu starý komp a jen tak pro radost si trénuju staré DOS příkazy,
žádný Volkov, Norton, M602, XtremeGold atd... Pěkně ručně a mám málem svátek.

prejdi na linux :-) tam sice jsou trosku jine prikazy, ale zase to neni jen o nostalgii, ale da se to docela dobre uplatnit.