Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno bios nedetekuje HDD ani CD

při zálohování image systémového disku (DriveImage XML) se proces zastavil a byl mutno restartovat PC. Při načítání BIOSu se objevila hláška "reboot and select proper boot device". V BIOSU jsme se snažil nastavit pořadí bootování, ale BIOS jen detekuje "floppy" a "other device". V úvodní obrazovce BIOSu je vidět, že bios nedetekuje žádné disky, ani primary/secondary master/slave. Nepomohlo ani nastavení na default hodnoty biosu. Z tohoto důvodu nelze ani použít různé systémové CD jako Norton Ghost, Ulitamte CD pro případnou opravu nebo prohlídku systému. Ví někdo, co s tím?

u dnešních atx zdrojů je nutno nejdřív vytáhnout šňůru ze zásuvky (nebo najít vzadu vypínač), během oddělání krytu se kondy ve zdroji vybijí, pak jdou směle zkratovat kontakty baterky.
shutdown windows nebo vypnutí počítače tlačítkem na předním panelu nestačí.

sisko: vem ten disk a vraz ho jako druhý do jiného pc, co je na něm vidět.