Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení pc a nb k internetu + co potřebuju za zařízení

Čau.
Potřeboval bych prosím poradit.Nyní mám připojení k internetu přes wifi(venku u okna mám takovou síťovanou anténu a od ní vede kabel do wifi karty, kterou mám v pci slotu).
Teď jsem si pořídil starší notebook a zároveň jsem si do něj koupil wifi kartu do pcmcia slotu PHILIPS SNN6500 32-bit CardBus PCMCIA WiFi 802.11a/b/g (11/54/108Mbps) 2,4GHz / 5GHz.
Co si mám pořídit a jak to udělat, abych pc připojil k internetu už né tak,že kabel od antény půjde přímo do wifi karty v pci slotu, ale že se to napojí přímo do síťovky v pc a notebookem se připojím k internetu přes tu wifi kartu co mám do pcmcia slotu, abych byl po bytě s notebookem mobilní?
Mám pouze jednu ip adresu.
Předem moc děkuji za radu a doufám,že jste mě pochopili jak to myslím.:?::-)

potřebuješ 2 zařízení:

1. wifi klienta, např. levný a celkem spolehlivý je OvisLink WL-5460AP, který ti "zkonvertuje internet" z bezdrátu "na drát". Cena je okolo 1200Kč s DPH

2. nějaký Wifi router, fantazii se meze nekladou, lze pořídit nějaké Edimaxy za cenu cca 1500Kč s daní, osobně bych ti doporučil Asus WL-550gP za cca 2400Kč s DPH.

Postupovat budeš tak, že klienta nastavíš pro použití s bezdrátovkou providera, z něj bude "padat" na zařízení připojené k němu po ethernetu IP adresa od poskytovatele -- tudíž tam připojíš ten wifi router. Ten si nastavíš pro použití v domácí síti, tj. nastavíš si tam vlastní wifi síťku, do které su budeš připojovat notebookem a velké PC připojíš normálně ethernetovým kabelem.

Díky moc.
Takže jestli jsem to pochopil,tak prostě potřebuju dvě rozdílná zařízení(myslel jsem,že to zvládne nějaké jedno)

1)Do toho wifi klienta našroubuju ten kabel od antény.
2)Wifi router nějakým kabelem připojím k tomu wifi klientovi.
3)PC propojím ethernetovím kabelem s wifi klientem.
4)S notebookem pomocí wifi karty v pcmcia slotu se připojím k tomu routeru(kdekoliv v bytě)
5)Můžu být součastně připojen k internetu jak z pc, tak i z nb.
6)Stačí mi pouze jedna IP

Popsal jsem to dobře?
Ono opravdu neexistuje jen jedno zařízení co to vše zvládne,místo dvou krabiček?

Předem dík za odpověď

Dík.
ne nebudu nic takového pokládat.Mě jen asi zmátlo, že to mělo dvě antény, tak jsem si jenom myslel,že místo tý jedný antény dám ten kabel od antény a ta druhá byde po bytě vysílat signál a jak tam píšou,že to má čtyři nýstupy na ethernetový kabel,tak že to tím jedním kablem propojím do síťovky stolního pc.

Ale když prostě potřebuju dvě zařízení,tak to mi stačí.
Dnes jsem telefonoval poskytovateli připojení a žádal ho, aby mi místo té wifi karty co mám v pci slotu dali wifi klienta.Takže aspoň na jednom zařízení ušetřím, ale problém asi bude v tom, že mi chtěj zároveň vyměnit anténu pro pásmo 5 GHz,takže i ten klient bude pro 5 GHz.

Tak se chci zeptat, zda ten musím schánět router na 5 GHz?

Děkuji víc už chtít nebudu a předem děkuji.