Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grayuv kod

Prosim Vas k cemu je dobry grayuv kod?Proc se misto binarniho kodu pouziva nekde grayuv kod??Prosim Vas k cemu je dobry grayuv kod?Proc se misto binarniho kodu pouziva nekde grayuv kod??

Sice už jsem ti odpovídal na jiném fóru, ale zkopíruju to i sem: Velmi stručně - v některých aplikacích dělá problémy, když se mění při přechodu z jedné hodnoty na druhou více bitů ve slově současně. Grey zaručuje, že se vždy mění pouze jeden bit. Pro další informace hledejte "hazardní stavy". Používá se zejména u snímačů polohy,u leteckých kódovacích výškoměrů a jinde v průmyslu. Podrobné vysvětlení použití je třeba tady:
http://jonatan.spse.pilsedu.cz/~mazanec/opticke_enk odery.htm