Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s myší

Mám velký problém s myší, potřeboval bych poradit.Na PC s OS windows XP home mi zničehonic přestala fungovat myš.(optická, Genius).Správce zařízení hlásí zprávu "Kód 12 - Toto zařízení nenalezlo dostatek prostředků, které by mohlo použít." Zkoušel jsem windowsovského poradce, ten mi pouze řek ať se zbavím konfliktního zařízení, jenže žádné jsem nenalezl.Zkoušel jsem i odinstalovat ovladač myši,znovu ji připojit, vyzkoušel jsem vyměnit myš - bez výsledku.Prosím o jakoukoli radu či připomínku a předem mnohokrát děkuji.

Geniusky mají své ovladače. nevím, jestli byly odinstalovány jen ony. Každopádně bych zkusil odinstallovat ovladače (ty Genius) a odebrat myš ve správci zařízení.
Potom resnout, jestli si to najde obyč. Microsoftí a pokud ano, tak teprve potom dát Geniusí.

Omlouvám se...v tom kvantu věcí, co jsem chtěl říct, jsem na tohle zapomněl. Myš je PS2, ovladače mám od geniusu. Všechno jsem zkoušel odinstalovat, jak ovladače, tak myš ze správce, ale nefunguje to. Jinak doplňky nepotřebuje, předtím fungovala normálně i bez svých ovladačů a aplikací, které k ní byly přidány. Ze dne na den přestala fungovat...

Jak píšeš, že nefungovala ani jiná, napadlo mne, jestli není nemocný ten konektor PS/2 na desce. Co zkusit nějakou do USB, jestli bude fungovat.
Když jí odinstalluješ a odebereš ze správce, najde se po resetu nový hardware? Ještě bych asi vyzkusil, nepřipojovat ji, nastartovat a Windows napíší, že není připojena myš a tím se zjistí, jestli o ní vůbec ví.

Ahoj,navazuji na toto téma,mám úplně ten samý problém,jen výměna portu neuspěla,po urputném
hledání,jsem zjistil,že mi chybí v Systém\DRIVERS\gmfiltr.sys-zřejmě antivir,nebo já,nevim,
přitom v registrech je.Nechce se mi přeinstal.win.jen zkrz blbou myš,ale na netu ten soubor není a update tvrdí že je vše OK.Neví někdo kde ho vzít? Děkuji.

tym ze si to pripojil na USB si problem len obisiel, nie vyriesil. Nieco si tam musel mat v konflikte, bud kvoli nejakemu nastaveniu v BIOSe alebo nejakym ovladacom. Konflikt PS2 mysi sa hlada tak ze si v spravcovi zariadeni das vypisat v menu view - resources by type a pozries sa kto obsadil IRQ12 (ps2 mys moze pouzit len IRQ12, ak nie je volne tak je problem a da sa riesit podla toho co si s tym PC robil ked to prestalo fungovat). Dalsi konflikt by mohol byt I/O port 60 a 64, ale ten by mal byt obsadeny klavesnicovym kontrollerom (to je ok) a neviem si predstavit ze by s tym bol problem.
Problem je podla mna s IRQ12 a zrejme preto ze BIOS nerezervoval IRQ12 pre mys (napr. preto ze v BIOSe je PS2 mouse na disabled, apod).
P.S. mohol by to sposobovat aj nejaky obskurny ovladac, neviem co vsetko mas v PC a ake ovladace si tam instaloval, pozri si kto zabral IRQ12.