Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem internet na cestách

Dobry den.
Potrebovala by som poradit.Chcem k notebooku internet, aby som ho mohla vyuzivat aj na cestach. co k tomu potrebujem?a ktora spolocnost je najvyhodnejsia, ma najlepsie sluzby?

Změna předmětu, původně: internet (LaKr) (Kráťa)

T-mobile dělal reklamu na PCMCIA karty, co se jen vrazily do notebooku a už se mohlo browsat. Nevím, jestli to ještě dělají a také nevím, jak jiní operátoři atd., ale tato možnost na cestách by nebyla špatná.
Jde i o to, jestli to není na nějaký drahý paušál.

abych nepřešvihnul datový limit, platil jsem zdejšímu tmobilovi paušál 813,- měsíčně za gprs parodii, 2x pomalejší než modem. hrůza, shit, a čím dál větší nefunkčnost (stačí když se na jednu buňku pověsilo 10 lidí - a bylo po ptákách).
ty pcmcia karty se možná dají pořídit dotované.
errortel tu pro změnu používal čínské cdma modemy asi s 300% poruchovostí, se kterými se nesmělo pohnout.
není s tou mobilitou žádná sranda :-/

Mas 2 moznosti. Bud pojdes k t-mobile a zvolis si jeho rychly internet. Vyhoda je, ze ponukaju jak pcmcia karty, tak modemy, na ktore sa daju primontovat externe anteny a zosilit signal (nohuzial modem potrebuje 220V nehodi sa na cestovanie). Nevyhoda je, ze nie vsade je signal a s pcmcia kartou a amlou antenkou co ma mozes mat problem aj v mestach s plnym pokrytim.
Dalsia moznost je pouzitie hsdpa, co poskytuje ako orange tak t-mobile. Je to nadstavba gprs sluzby cize TEORETICKY mas signal vsade tam kde je signal telefonu. Prakticky to nie je pravda a pomaly kazda druha BTSka nepodporuje tuto nadstavbu. Stastie v nestasti je ale to, ze v tomto pripade prechadza plynulo na gprs spojenie, co je vsak dost bieda. Ale aspon mas aky taky net.
Vsetky programy oboch operatorov su datovo obmedzene, takze si treba davat pozor na prenesene data. Data sa rataju oboma smermi.
Ja mam osobne na cesty rychly internet od t-mobile a ako balicek poslednej zachrany este predplateny gprs program.