Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Operační paměť - chybně hlášená velikost

Ahoj,
jako laik bych se rád zeptal, jestli je normální, když po kliknutí pravým tlačítkem na Tento počítač/vlastnosti/záložka obecné mi tu systém hlásí pouze 0,99 GB RAM, když mám 1 GB? Na starém pc jsem měl taky 1 GB a hlásilo to správně, teď mám úplně nové pc a dnes jsem si všiml tohoto. Je to normální nebo je něco špatně?

A když už jsem to tu založil, poraďte mi prosím nějaký program, který by zvládl běžet na pozadí při běhu hry a sledovat využití pamětí a stránkovacího souboru a poté z toho vytvořit log?

Vyhledal jsem tu také téma na měření teplot komponent, kde někdo doporučuje Everest. Ten sice mám, ale něco co by teplotu zaznamenávalo během provozu do logu by se hodilo.

Za odpovědi děkuji.

S pozdravem Lubo

Našel jsem v manuálu k desce, že zpráva BIOSU "Memory size decrease" znamená, že systém detekoval zmenšení paměti, což mi teda pomohlo :o/ Na stránkách Intelu jsem poté zjistil, že pokud jsem paměť neodebral od posledního startu, může být tato špatná.