Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otazka na zdroj k desce Intel Desktop Board D201GLY

Viz zpravicky http://pc.poradna.net/flash/view/456-minipocitac-za -5000kc-micro-atx-reseni-od-intelu . Jsa potesen touto milou "descurenkou", budu s ni stavit male prenosne pecko pouze s 2.5" HDD (ale se vsemi USB - headeru se mi vali v suplajzu milion). Resim ovsem zdroj - PicoATX nepada v uvahu kvuli nutnosti externiho adapteru, uATX zdroje jsou pak vsecky zbytecne vykonne a velke (i kdyz jsou male ;-)). Priznam se bez muceni, ze nevim, co mam guglit (krome uATX). Krabicku si na to zbastlim sam, takze rozmer nemusi byt nijak normalizovany. Poradi nekdo? Za pripadne namety predem dik :beer:.

PS: Od veci by nebyl ani sitovy (230V) privod stylu "holici strojek".

No počítej s tím, že budeš zklamanej hlučností chladiče. Výkonově naprosto bez výhrad (kam se hrabe moje 1GHz Epia C7), případné další drobné mušky se snadno promíjí při té ceně. Chladič doporučuji srazit 140 ohmovým odporem na cca 3000ot/min. S 2,5" diskama a zdrojem bez aktivního chlazení to ale i tak bude pořád nejhlučnější součást stroje. Umím si ale představit, že je reálné chladič nahradit větším pasivem při zajištěném průvánku ve skříni. Ale už to asi není na klasickou miniITX skříň. Určitě koupim ještě jednu a pohraju si. Při té ceně celkem není co řešit.

edit: Pořád se nemůžu zbavit dojmu, že soudruzi z NDR udělali někde chybu. Vrazili tam malej větráček a nechali ho točit naplno zcela zbytečně. Opravdu nepotřebuju, aby procesor měl 30st a pasiv byl permanentně studenej.

Hluk me nijak nedesi - bude to "servisni" pocitadelko primarne urcene k prenaseni k userum. Skoda, ze to nema TV-Out - byla by to idealni platforma na samohrajku pro DivX/XVid a dalo by se to kdekoliv "utopit" (ani by to videt nebylo ;-)) a pripojit k siti. Tam by mi uz hukot vadil. Co ten zdroj? Asi to nakonec poresim tim uATX s tim, ze ho vykucham a pajsl strcim primo do skatulky (vyrobim "sendvic" z Al).

No já to protentokrá strkal do normální skříně, nešlo o velikost, ale o levnou inovaci třistapadesátky Pentia. Takže jsem to pích na normální zdroj. Ovšem byl problém s minimálním zatížením, dokud jsem na to nepověsil i HDD i mechaniku, nechtělo se mi to pořádně rozjet. Pro jistotu jsem ve skříni nechal ještě mechaniku starou a připojil na zdroj i tu. :)
Jinak kdybych jel od základu, použiju zdroj toho typu: ctpower120. Jenže to ty nechceš. Tak snad ten microATX: http://www.atcomp.cz/zbozi/fortron-270w-microatx-pf c-p4-fsp270-50spv-pf-/detail.aspx?p=z:69615.