Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem ze suplikem.

Nazdarek,kdyz zapnu suplik a pc tak mi to najde jen ten suplik a nenajde dvd mech.jde otevrit,zavrit ale jinak nic.(suplik mam na slave,mech.na master)kdyz vypnu pc,suplik-zapnu pc tak to najde mech.takze vlastne fung.bud mech nebo suplik.muze byt na jednym sraku mech.-disk?

já to jen doplním - kšanda může určovat master/slave, a to tehdy, je-li použito správného kabelu s vyraženým jedním vodičem u jednoho konektoru a zároveň je nastavena volba Cable Select u všech zařízení na daném kanálu řadiče.

A tohle bych taky poradil tazateli. Nastav všechna zařízení na Cable Select (CS) a poslední konektor kabelu strč do mechaniky, prostřední pak do šuplíku. Zároveň nastav volbu CS na obou zařízeních.

DŮLEŽITÉ: je třeba použít UATA-66 kabelu (80-žilový) a raději se ubezpeč, že před posledním konektorem je v kablíku (je to zhruba v 1/3 šířky) jeden vodič na pár mm vyseknut.