Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problém s aspi

Koupil jsem si hru Age of empire 2 a po úspěšném nainstalování a spuštění se mi na počítači objevilo upozornění "no aspi layer found on your system". Na následně doporučených stránkách jsem si aspi stáhl, ale problém trvá. Stáhl jsem tedy jiný Aspi (force) a ani to problém nevyřešilo. Jeden z aspi programů mi hlásí, že je "functional", druhý, že není "installed properly" a chybí nějaký z komponentů. Jsem z toho bezradný, počítačům vůbec nerozumím a ani nechápu, co to ta aspi potvora vlastně je a proč mi brání se trochu zabavit...Poraďte prosím, pokud možno tzv. "polopatě"... Za případné rady moc díky...
Jaromír

No, já bych docela rád, kdyby mi všechny ukazovaly to samý. Ale fakt je ten, že jednen aspi (verze 4.71.2) mi říká, že je v pohodě, a druhej, stáhnutej přes winrar, že :one or more of the components mignt be replaced with older version of the softwere, či co. Já tomu nerozumím vůbec...

Víš, já nevím, jakej je rozdíl aspi a aspicheck...:) Problém spočívá v tom, že při spuštění hry počítač hlásí "no aspi found". Natáhnul jsem doporučenou verzi aspi 4.71.2. Unzipoval. Uložilo se to pod c/adapter/aspi. Tam je exe soubor aspicheck.exe. Ten jsem spustil a nahlásilo to, že aspi je funcional. Ale problém při spuštění trvá. Tak jsem natánul ještě pro jistotu :) forceASPI a ten se uložil na plochu a při kliknutí hlásí "is not properly installed" a že něco chybí. Co, neříká. Hra nadále nejde spustit a vždy to hlásí "no aspi found". Začarovanej kruh. Teď jsem ten forceAspi vymazal, takže mám v systému jen aspi 4.71.2 a ten hlásí, že je funkční. Spouštím ho přes soubor aspicheck.exe.... jsem z toho úplně zmatenej...a asi dělám něco špatně, ale nevím opravdu co...:)

Přes ASPI check se nic nespouští, to jenom provádí kontrolu.
Takže rozpakovat ForceASPI, kliknout na instaspibat, po nainstalování restartovat.
Potom spustit ASPI check a zkontrolovat, jestli je vše správně nainstalované.
Uložením na plochu se ASPI samo nenainstaluje.

v současný chvíli mám na ploše winrar forceaspi. Když v něm kliknu na složku win 9x, tak tam nějaké soubory jsou, i ten winaspi.dll, ale co s tím? Když znovu kliknu na ten instaspi.bat, tak to hlásí : installing files... + winaspi.dll soubor nebyl nalezen - win 9x\winaspii.dll
a stejná "hláška" k dalším souborům...

Podařilo se mi to extrahovat, uložil jsem to do souboru adaptec pod c a hra běží. Moc děkuju za všechny připomínky. Vím, jsem osel, ale moc tomu nerozumím. Ta hra (demo) byla součástí win98, občas jsem si ji hrál, až jsem celý to demo sehrál a tak jsem si říkal, že si udělám radost a koupím celou hru. To sem udělal a chudák skoro měsíc se do ní nemohl dostat kvůli tomu Aspi. Teď ji mám rozběhlou, takže asi dlouho do noci budu testovat... Ještě jednou díky za pomoc. Muselo to bejt trochu komický i pro vás ne? Díky... Ahoj!