Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poškození xp - chybí nebo je poškozen browseui.dll

Koukám - podobných dotazů jsem tu pár našel. Nejde spustit xp dostanu se jen na plohu a tam mě čeká varování že nejde spustit explorer.exe protože součást brouwseui.dll nelze najít. Maximálně spustím jen správce úloh nic jinýho. Menší problém je, že doma mám jen xp-prof a toto je home - je to stejny? dalo by se to zkopírovat? V mým pc jsou čtyři předpokládám, že to bude ten v adresáři system32. Dala by se na kopírování použít třeba opravná konztole ? Nebo máte lepší nápady? Docela se bojím, že to budu muset přeinstalovat. Díky za pomoc.

Dobře, děkuji ale mám několik nejasností -
1. můžu použit xp - prof místo xp - home
2. nebude jednoduší to zkopčit z hdd jinýho pc
3. zkopírovat pomocí té opravné konzole nebo je něco jinýho- lepšího
4: ta složka je c:\windows\system32 ?

Děkuji za pomoc - vrátím se ještě k těm dvěma prostředním otázkám. 2,- na inst cd jsem ten soubor nenašel asi je skovanej v nějakým cabu, nemám tušení jak bych ho z něj dostal, obzvlášť v opravný konzoli - pomocí těch dosovskejch příkazů.
3,. asi jsme si nerozuměli (nebo jsem to blbě napsal) - opravná konzole slouží k registraci ? Měl jsem pocit, že pomocí ní se dostanu do systému, byť jen s textovými příkazy

tak kolegove napsali mozne zpusoby stazeni chybejici knihovny.
nacrtnu jeste jednu moznost
spravce uloh
soubor
spustit
napsat

msconfig

toto je sikovna systemova utilitka - klikni na rozbalit soubor
vypln jaky soubor se ma opravit
odkud se ma opravit (pismeno cd-romky adresar i386)
kam se ma zkopirovat

[http://img150.imageshack.us/img150/5808/msconfigry9 .png]

---
add 3 registrovani knihovny nesouvisi z opravnou konzoli.

Měl jsem pocit, že pomocí ní se dostanu do systému, byť jen s textovými příkazy

ano tou se dostanes do systemu,ale ty v systemu uz jsi jen nejde explorer nic jinyho.
registrace knihovny je ze se zavola registracni server (regsvr32) a predhodi se mu knihovna,ktera v sobe obsahuje vystupy (neco jako dovednosti hrdinu ve hrach :)))ty zkopiruje do registru a system uz zna funkce knihovny a pouziva je.

Tak se konečně zadařilo ale postupně...

Skoro jistě u toho bodu 3 je chyba ve mně, když všichni ten bod 3 vidíte jako mou polemiku s registrací. Není tomu tak, jen jsem se ptal jak nejlíp to zkopírovat. V situaci kdy nefungovaly ikony na ploše a tlačítko start, jsem neviděl jiné řešení než pomocí inst. diskety od win XP se dostat do té opravné konzole a tam to dosovsky zkopírovat. Tušil jsem že existuje něco jednoduššího ale přišel jsem na to až když jsem viděl ten tvůj pěkný obrázek. Mimochodem ten msconfig se dá použít jen pro caby - já vím je to moje chyba (hluboce se stydím) až teprve díky Mitchovi jsem přišel na to kde ten soubor je a že na konci je jiný poslední znak. Ale zpět k obrázku - uvědomil jsem si že jako úloha se dá vlastně spustit ledasco ale i dosovská konzole pomocí příkazu cmd a z ní jde kopírovat.
Pak přišlo rozčarování - napsalo mi to něco o neplatné bitové kopii a ani ta registrace nešla, ze zoufalství jsem to zkusil zkusil zkopírovat z jiného pc a a kupodivu to bylo správné. Takže kopírování z cd a přejmenovat ne, z jiného pc ano

Nezbývá mi nic jiného než Vám všem ještě jednou poděkovat a omluvit se za nepřesné vyjadřování (přesvědčovali jste mě o té registraci hodně - ale já o ní už přesvědčen byl - hned po tvý prvním příspěvku. Asi jsem to přehnal se snahou být co možná nejstručnější.